Pieniądze na sport i turystykę w Raciborzu podzielone

Unia Racibórz - Silesia Lubomia
Unia Racibórz - Silesia Lubomia

Dotację na realizację zadań z zakresu kultury fizycznej i turystyki otrzymało 17 organizacji.

Rozstrzygnięto otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych z zakresu kultury fizycznej oraz turystyki objętych „Programem współpracy Miasta Racibórz z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2021 rok”. Najwięcej – 400 tys. zł – otrzymała Unia Racibórz. 140 tys. zł powędruje do MKZ Unii Racibórz, 80 tys. zł do MKS-SMS Victoria Racibórz. Środki przyznano w sumie na realizację 18 z 45 zadań.

- reklama -

15 tys. zł otrzyma RKK AZS Racibórz. – Rozstrzygnięcie to stawia pod ogromnym znakiem zapytania funkcjonowanie naszego klubu i przekreśla ostatnie 5 lat pracy osób społecznie zaangażowanych w rozwój kobiecej koszykówki w Raciborzu. Prawdopodobnie decyzja ta również uniemożliwi rozwój sportowy dziewcząt z Raciborza. Zaprzecza również podstawowej zasadzie naszego klubu, czyli masowości i nieodpłatnej dostępności dla wszystkich (do tej pory właśnie dzięki miejskiej dotacji) – napisał klub na Facebooku.

Stowarzyszenie Skrzydlaty Racibórz zostało bez wsparcia ze strony miasta. – Jesteśmy tą sytuacją strasznie zasmuceni, stawia to pod dużym znakiem zapytania naszą coroczną imprezę Piknik Modelarski, który ściągał do naszego miasta setki modelarzy, a mieszkańcom dostarczał nietuzinkowej rozrywki… Piknik w ostatnich latach urósł do jednej z największych imprez w Polsce i miał szansę na zostanie największym tego typu wydarzeniem! Przypominam, że to właśnie modelarze jako jedni z nielicznych zorganizowali w zeszłym roku imprezę, w której bezpiecznie na świeżym powietrzu uczestniczyły setki raciborzan! Niestety, widocznie miasto ma lepszy pomysł na promocję… – napisał Maciej Musioł ze stowarzyszenia.

Dofinansowania nie otrzyma też Stowarzyszenie Artystyczno-Społeczne Pracownia Przyszłości. – Niestety nasze Stowarzyszenie Artystyczno-Społeczne Pracownia Przyszłości nie dostało dofinansowanie na „Bajkowy Dzień Dziecka”, który miał zintegrować dzieci z powiatu raciborskiego z dziećmi z domów dziecka. Niestety, widocznie miasto ma lepszy pomysł na promocję oraz na zapewnienie dzieciom jakieś rozrywki. Komputerów już chyba starczy. Dodam również, że w zeszłym roku nasz projekt bardzo się spodobał urzędowi miasta i chcieli go zrobić razem z nami. Mam wiele sygnałów od ludzi, by mimo wszystko zorganizować ten dzień oni chętnie pomogą. I wiecie co, postaramy się to zrobić. Tak jak inne stowarzyszenia, które nie zostały uwzględnione przez pana prezydenta – poinformował Tomasz Kuryłowicz z Pracowni Przyszłości.

Zobacz wszystkie podmioty, które ubiegały się o dotację wraz z kwotami przyznanych środków.

oprac. /kp/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. kompletny skandal z chyba jednak podłożem kryminalnym. ktoś mocno przesadził.w związku z tym ,że obecnie nie wszyscy dostali, żeby Unia mogła dostać ogromne kwoty,należy się spodziewać buntu organizacji. zobaczymy.

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj