Polacy źle oceniają walkę rządu z epidemią koronawirusa

koronawirus
Fot. unsplash.com

Zaledwie 3,5% uczestników sondażu oceniło działania rządu Mateusza Morawieckiego „bardzo dobrze”.

SW Research przeprowadziło sondaż dla rp.pl, w którym zapytało respondentów, jak ich zdaniem rząd radzi sobie z epidemią koronawirusa. Zaledwie 3,5% uczestników oceniło, że rząd Mateusza Morawieckiego „bardzo dobrze” radzi sobie z epidemią. Odpowiedź „dobrze” wybrało 11% ankietowanych. 27% respondentów uważa, że rząd radzi sobie w walce z epidemią „przeciętnie”. 17,8% ankietowanych wybrało odpowiedź „źle”, a kolejne 34,3% respondentów wskazało odpowiedź „bardzo źle”. Natomiast 6,4% nie ma zdania w tej kwestii.

- reklama -

– Odpowiedź „bardzo źle” jest częściej wybierana przez mieszkańców miast powyżej 500 tys. (42%), osoby badane w wieku do 24 lat (40%), z wykształceniem podstawowym/gimnazjalnym (40%), z dochodem netto w przedziale 2001-5000 zł (39%.) oraz kobiety (36%). Odpowiedź „dobrze” częściej wybierana była przez osoby z dochodem netto poniżej 1000 zł (22%) – komentuje wyniki badania Piotra Zimolzak, wiceprezes zarządu agencji badawczej SW Research.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 30-31 marca 2021 r. na grupie 800 internautów powyżej 18. roku życia.

W ostatniej edycji prowadzonego przez Bloomberg rankingu dotyczącego działań związanych z epidemią Polska zajmowała 50. miejsce na 53 notowane państwa. Czytaj więcej: Najlepiej z pandemią radzi sobie Nowa Zelandia, Polska pod koniec rankingu

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj