Jak zostać zawodowym pokerzystą?

Poker

Każdego roku zwiększa się liczba osób, które przestają traktować pokera jako rozrywkę, a zaczynają go postrzegać jako szansę na stały zarobek. Wielu ludzi (szczególnie młodych) zauważa wielkie plusy w możliwości pracy z własnego domu, swobody w doborze godzin pracy i niezależności. Zawodowa gra w pokera to jednak nie tylko przyjemności ale również spore wymagania. 

Samokontrola, samodyscyplina czy ciągła edukacja to podstawy, które będą Twoją codziennością. Jako osoba, która w świecie pokera funkcjonuje od ponad 13 lat, postanowiłem podzielić się swoimi wnioskami na temat zawodowej gry w pokera. Jeżeli zainteresowałeś się pokerem i myślisz o tym by zostać zawodowym pokerzystą, ten artykuł powinien okazać się pomocny, ponieważ przedstawiam w nim najważniejsze aspekty, które powinieneś wziąć pod uwagę.

- reklama -

Zarządzanie Kapitałem i Edukacja

W sieci istnieje olbrzymia liczba stron pokerowych oraz niezliczona ilość gier. Zakładam, że jeżeli myślisz o przejściu na zawodowstwo te etapy masz już za sobą. Wybrałeś jaka odmiana jest dla Ciebie najlepsza i w jakim kierunku chcesz się rozwijać. Pierwszą decyzją jaką podejmiesz będzie wysokość stawek. Jeżeli do tej pory nie masz solidnej próbki rozdań na danym limicie i nie wiesz czy jesteś graczem wygrywającym, powinieneś zacząć od najniższych stawek i sprawdzić czy rzeczywiście jesteś w stanie wygrywać. Aby nie zbankrutować przy pierwszej próbie, musisz wdrożyć zasady zarządzania kapitałem. Chociaż dla każdego gracza te wartości mogą być róże, na początku zawsze polecam bardzo konserwatywne podejście do kwestii zarządzania kapitałem – powinieneś mieć około 50-100 wpisowych w grach cash oraz 300-500 wpisowych w przypadku turniejów. Zarządzanie kapitałem jest istotne, ponieważ nawet posiadając odpowiednie umiejętności, możesz przegrać kilkanaście wpisowych pod rząd ze względu na wariancie.

Bardzo istotna jest również edukacja. Poker to praca jak wiele innych i chociaż zawodów pokerzysty może kojarzyć się z wieczną sielanką, w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Podobnie jak w przypadku każdego innego zawodu, ciągłe szkolenie w celu utrzymania przewagi nad konkurencją jest niezwykle istotne. Istnieje wiele sposobów jak możesz podnosić swoje kwalifikację….Szkoła pokera jest jednym z nich. Istnieją także specjalne fora, grupy dyskusyjne, itd. Powinieneś ustalić sobie minimalne ramy czasowe na naukę. Jeżeli grasz w pokera 30 godzin tygodniowo, powinieneś przynajmniej kolejne 10 poświęcić na naukę.

Styl życia

Ten punkt bardzo się różni w zależności od tego czy zdecydowałeś się na karierę pokerzysty online czy gracza na żywo. Osobiście sugerowałbym karierę online, nie tylko ze względu na większy wybór gier, dostępność i swobodę, ale również dlatego, że poziom w grach na żywo jest zazwyczaj niższy i tym samym nie rozwijasz się jako gracz, nie przyswajasz nowych konceptów strategicznych, które głównie najpierw pojawiają się w sieci. Grając w pokera łatwo się jednak rozleniwić, prowadzić niezdrowy tryb życia, nie przestrzegać odpowiednich nawyków żywieniowych. Nie bądź przykładem negatywnego stereotypu pracownika biurowego. Jedz zdrowo, dużo śpij, ucz się i traktuj grę z należytą powagą. Im poważniejsze jest twoje podejście, tym lepsze będą twoje wyniki.

Jako pokerzysta masz dużą swobodę. Możesz zdecydować ile godzin dziennie chcesz pracować, możesz też zdecydować w jakie dni weźmiesz urlop. Możesz także wybrać miejsce w którym będziesz mieszkał, bo w pokera możesz grać wszędzie tam, gdzie jest dostęp do internetu. Korzystaj z tej swobody mądrze i podejmuj racjonalne wybory. Nie wynajmuj domu w najlepszej dzielnicy miasta tylko dlatego, że udało ci się wygrać kilka turniejów. Oczywiście pokerzyści słyną z bardzo przyjemnego stylu życia i nie ma w tym nic złego, ale wszystko trzeba robić z umiarem.

Podsumowanie

Bycie profesjonalnym pokerzystą daje wiele możliwości, pod warunkiem, że cała zawodowa kariera jest dobrze przemyślana. Pamiętaj, że środowisko graczy ciągle się zmienia, więc nie powinieneś stawiać wszystkiego na jedną kartę. Kiedy zostaniesz już zawodowym pokerzystą, wykorzystaj szansę którą dostałeś od losu. Najlepsi pokerzyści zawsze szukają maksymalnej wartości i to nie tyczy się tylko gry, ale również wszystkiego co dzieje się poza grą. Część inwestuje swoje środki w kryptowaluty, inni inwestują w startupy, a jeszcze inni rozwijają się w innych grach. Zawodowa gra w pokera stworzyła im te możliwości i tobie również może, pod warunkiem, że będziesz przestrzegał zasad.

/artykuł sponsorowany/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here