Spadek zakażeń w Czechach. Koniec stanu wyjątkowego

koronawirus czechy
Bohumín

W poniedziałek przestaje obowiązywać w Czechach stan wyjątkowy wprowadzony 5 października, który później kilkakrotnie przedłużano.

W piątek w Czechach odnotowano najmniej nowych przypadków zakażenia koronawirusem w dzień powszedni od 7 grudnia. W szpitalach było o 400 osób mniej niż poprzedniego dnia – 5861. Zmniejsza się też liczba pacjentów w stanie ciężkim – w piątek było ich 1287. To najlepsze wyniki od połowy lutego. Od 1 marca 2020 r., gdy w Czechach zanotowano pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem, zakaziło się tam w sumie 1 580 189 osób. Zmarło 27 808 osób, wyzdrowiało 1 449 052.

- reklama -

W poniedziałek przestaje obowiązywać w Czechach stan wyjątkowy wprowadzony 5 października, który później kilkakrotnie przedłużano. Zakończyć się mają ograniczenia w przekraczaniu granic powiatów. W początkowych klasach szkół podstawowych zostanie wznowiona nauka hybrydowa, będą mogły działać m.in. sklepy papiernicze oraz z odzieżą i obuwiem dla dzieci. Na targowiskach będzie można sprzedawać warzywa, owoce, mięso i wędliny. Będą także możliwe wizyty w ogrodach botanicznych i zoologicznych, ale tylko w zewnętrznych ich częściach. Minister zdrowia Peter Arenberger powiedział w czeskiej telewizji, że mimo pozytywnych trendów związanych z pandemią, może zostać utrzymany zakaz spotykania się więcej niż dwóch osób. Wcześniej zapowiadano, że od poniedziałku będą możliwe spotkania do 10 osób w pomieszczeniach zamkniętych i 20 w otwartej przestrzeni.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj