Niebezpieczne znaleziska w Kornowacu, Wojnowicach i Kuźni Raciborskiej

Znalezisko

Odnotowano kolejne przypadki znalezienia niewybuchów z okresu II Wojny Światowej w powiecie raciborskim. Tym razem niebezpieczne znaleziska odkryto w Kornowacu, Wojnowicach i Kuźni Raciborskiej.

Dyżurny raciborskiej policji 12 i 13 kwietnia został powiadomiony o trzech przypadkach znalezienia niewybuchów z okresu II Wojny Światowej. Pierwsze zgłoszenie odebrano 12 kwietnia. Z przekazanej informacji wynikało, że w Kornowacu rolnik na polu podczas prac ziemnych ujawnił niewybuch. Drugie zgłoszenie, które dotarło 12 kwietnia, dotyczyło Wojnowic w rejonie ulicy Cukrowniczej. W tym przypadku zgłaszający podczas prac na ogrodzie ujawnił pocisk przeciw pancerny. Trzecia informacja wpłynęła do komendy 13 kwietnia i pochodziła z Kuźni Raciborskiej. W tym przypadku w lesie został znaleziony pocisk artyleryjski, który odnalazł leśniczy.

- reklama -

We wszystkich przypadkach zgodnie z obowiązującymi procedurami na miejsce skierowani zostali policjanci przeszkoleni z zakresu rozpoznania minersko pirotechnicznego, którzy wstępnie potwierdzili, że są to pamiątki II Wojny Światowej. Raciborscy policjanci oraz policjanci z komisariatów w Kuźni Raciborskiej i Krzyżanowicach zabezpieczyli miejsca znalezienia niebezpiecznych znalezisk. Ze względu, iż niewybuchy znajdowały się w dalekiej odległości od zabudowań nie było podstawy do ewakuacji domostw. Pierwsze dwa niewybuchy zabrali wczoraj wojskowi saperzy, natomiast trzeci zostanie zabrany dziś.

– Na pochwałę i wzór do naśladowania zasługują postawy mieszkańców, którzy w ostatnim czasie na terenie powiatu raciborskiego ujawnili niebezpieczne pamiątki pochodzące z czasów II Wojny Światowej. We wszystkich przypadkach osoby te o swoim znalezisku powiadomiły Policję i nie ruszały pocisków, które są bardzo niebezpieczne, a ich przemieszczenie może zakończyć się tragedią – informują policjanci.

/KPP Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here