76 mln zł dla branży turystycznej w woj. śląskim. Rusza konkurs dla przedsiębiorców

hotel turystyka
Fot. freepik.com

Podniesienie konkurencyjności poprzez inwestycje pozwalające utrzymać i rozwinąć działalność, dotacje na przedsięwzięcia przyczyniające się do rozszerzenia oferowanych usług to główne zadania do wdrożenia w ramach naboru włączonego do Śląskiego Pakietu dla Turystyki.

Przedsiębiorcy z woj. śląskiego mogą składać wnioski w przeznaczonym dla branży turystycznej konkursie „Inwestycje w MŚP”. Maksymalna kwota dofinansowania przewidziana w tym naborze wynosi 500 tys. zł, minimalna 50 tys. zł, natomiast zakres pomocy sięga 85% kosztów kwalifikowalnych. Firmy będą mogły przeznaczyć dotacje m.in. na nakłady na inwestycje przyczyniające się do rozbudowy posiadanych aktywów niezbędnych do utrzymania działalności, podniesienia atrakcyjności oferowanych usług oraz przeprowadzenie prac modernizacyjnych podwyższających standardy bazy noclegowej czy gastronomicznej.

- reklama -

– Konkurs ma na celu wsparcie przedsiębiorstw szczególnie dotkniętych skutkami pandemii, których działalność była mocno ograniczona w wyniku wprowadzonych obostrzeń. Postawiliśmy na sektor turystyczny, gastronomię i tzw. przemysł czasu wolnego, opracowując katalog z kodami PKD obejmujący działalność związaną z prowadzeniem bazy noclegowej, bazy gastronomicznej, wyciągi narciarskie, wypożyczalnie sprzętu rekreacyjnego i sportowego, działalność dotyczącą organizacji wypoczynku – agencje turystyczne, przewodnicy oraz tzw. turystykę biznesową bardzo prężnie rozwijająca się w naszym regionie, związaną z obsługą imprez targowych, kongresów. Warto podkreślić, że opracowanie zasad konkursu oraz wyznaczenie branż podlegających wsparciu było poprzedzone szeroką analizą sektora turystycznego – informuje Krzysztof Spyra, dyrektor Śląskiego Centrum Przedsiębiorczości.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj