Ratowanie klubu RKK AZS Racibórz. Ruszyła zbiórka pieniędzy

RKK AZS Racibórz

Fundusze zebrane podczas zbiórki mając pomóc opłacić salę do treningów, zakupić stroje meczowe dla młodych koszykarek, a także opłacić koszty udziału w rozgrywkach. 

Zbiórka funduszy dla RKK AZS Racibórz to reakcja na podpisane ostatnio przez prezydenta Dariusza Polowego zarządzenie w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na realizację zadań z zakresu kultury fizycznej i turystyki. – Rozstrzygnięcie to stawia pod ogromnym znakiem zapytania funkcjonowanie naszego klubu i przekreśla ostatnie 5 lat pracy osób społecznie zaangażowanych w rozwój kobiecej koszykówki w Raciborzu – czytamy na Facebooku RKK AZS Racibórz.

- reklama -

https://www.facebook.com/RkkAzsRaciborz/posts/3908805372546530

Zbiórkę zorganizowano na stronie zrzutka.pl. Finalna kwota to 20 000 zł, do tej pory wpłacono 1 055 zł, do jej końca pozostało 39 dni.

– Prawdopodobnie decyzja ta również uniemożliwi rozwój sportowy dziewcząt z Raciborza. Zaprzecza również podstawowej zasadzie naszego klubu, czyli masowości i nieodpłatnej dostępności dla wszystkich. Decyzja ta może spowodować likwidację naszego klubu, marzeń i nadziei młodych zawodniczek. Robimy wszystko aby „ten cios nas nie znokautował”. Poszukujemy prywatnych sponsorów, którzy będą chcieli wesprzeć nasz program szkoleniowy i wieloletni projekt. Jednak w czasie pandemii pozyskiwanie sponsorów nie jest proste – czytamy w opisie zbiórki.

– Dlatego zwracamy się również do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcą aby koszykówka w Raciborzu nie umarła. Aby nasze zdolne dzieciaki mogły dalej rozwijać swoją pasję i realizować swoje marzenia. Dzięki Państwa pomocy będziemy w stanie opłacić salę do treningów, zakupić stroje meczowe dla młodych koszykarek, opłacić koszty udziału w rozgrywkach oraz wiele innych. Za każdą pomoc będziemy bardzo wdzięczni – napisano w opisie zbiórki.

Link do zbiórki dostępny tutaj: Ratowanie klubu RKK AZS Racibórz

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj