Dwa punkty szczepień w powiecie raciborskim z rekomendacją NFZ

koronawirus szczepienia
Fot. freepik.com

Na terenie powiatu raciborskiego dwa punkty szczepień powszechnych uzyskały pozytywną opinię NFZ. Jeden z nich znajduje się w Kuźni Raciborskiej, a drugi w Raciborzu.

Na wniosek samorządu Gminy Kuźnia Raciborska we współpracy z Prezesem Amicus-Med w Kuźni Raciborskiej, Narodowy Fundusz Zdrowia wydał rekomendację na utworzenie Punktu Szczepień Powszechnych w Kuźni Raciborskiej. Prace przygotowawcze w ośrodku zdrowia w Kuźni Raciborskiej rozpoczną się w najbliższych dniach w celu stworzenia warunków dla dwóch zespołów szczepiących o wydajności min. 200 dawek dziennie. Pierwsze szczepienia mają rozpocząć się już pod koniec kwietnia – przekazuje Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej.

- reklama -

Na terenie powiatu dwa punkty szczepień powszechnych uzyskały pozytywną opinię NFZ. Są to:

  • CKZiU nr 1 w Raciborzu, ul. Wileńska 6 – punkt będzie mieścił się w sali gimnastycznej szkoły
  • Amicus-Med w Kuźni Raciborskiej, ul. Klasztorna 9B

Przypomnijmy, że 13 kwietnia Ministerstwo Zdrowia opublikowało wytyczne dotyczące organizacji Punktów Szczepień Powszechnych. Docelowo w każdym powiecie (lub mieście na prawach powiatu) powinny być co najmniej 2 duże punkty szczepień funkcjonujące jako Punkty Szczepień Powszechnych. Potencjalne miejsca tworzenia PSP przez samorządy to dobrze zlokalizowane budynki z odpowiednią infrastrukturą, np.: hale sportowe, szkoły, domy kultury, remizy; odpowiednio zorganizowane namioty, umożliwiające łatwy dojazd, z wieloma miejscami parkingowymi; punkty Drive Thru lub inne miejsca wskazane przez samorząd, które spełniają warunki bezpieczeństwa i dostępności. Szczegóły na stronie www.gov.pl.

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here