Raciborska biblioteka otwarta dla czytelników

biblioteka raciborz
Fot. MiPBP w Raciborzu

Wypożyczalnia Główna oraz Eureka – Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży otwarte są od poniedziałku do soboty w godzinach sprzed stanu epidemii.

Od 19 kwietnia w Wypożyczalni Głównej i Eurece przy ulicy Kasprowicza 12 oraz w Filii nr 8 na ulicy Żorskiej 2 obowiązuje wolny dostęp do półek. Oznacza to powrót do odwiedzin biblioteki z samodzielnym wyborem książek – przy zachowaniu zasad ostrożności. Termin oddania zbiorów ze wszystkich oddziałów i filii został przesunięty na 30 kwietnia.

- reklama -

Wypożyczalnia Główna oraz Eureka – Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży (Kasprowicza 12) otwarte są od poniedziałku do soboty w godzinach sprzed stanu epidemii, natomiast czytelnia wyłączona z użytku (w tym nie realizuje się usług kserograficznych i drukowania). Przerwa techniczna trwa w godz. 13:00-14:00 – oprócz osób. W każdym oddziale może przebywać maksymalnie 6 osób, pozostałe osoby czekają na zewnątrz biblioteki. Obowiązkowe są maseczki i dezynfekcja dłoni. Zwroty przyjmowane są w wypożyczalniach.

Filie biblioteczne otwarte są w godzinach sprzed stanu epidemii. Uwaga – filia na Ostrogu nieczynna w soboty. Przerwa techniczna w godz. 13:30-14:00 (w bibliotece na Ostrogu przerwa w godz. 13:00-14:00, w bibliotece w Brzeziu przerwa w godz. 13:00-13:30). Obowiązkowe są maseczki i dezynfekcja dłoni. Wolny dostęp do półek obowiązuje w Filii nr 8 na ul. Żorskiej, czytelnicy nie będą wpuszczani na teren biblioteki w Ocicach, na Płoni, w Brzeziu i w Markowicach – książki będzie podawał bibliotekarz w specjalnie wyznaczonym miejscu.

Filia nr 10 Markowice jest nieczynna do odwołania. Filia nr 2 Ostróg czynna w tygodniu od 19 do 23 kwietnia w poniedziałek (10:00-18:00), środę (12:00-18:00) i piątek (12:00-18:00). W bibliotece na Ostrogu czytelnicy nie mają wolnego dostępu do regałów z książkami – w środku może przebywać tylko dwóch czytelników w celu oczekiwania na wyszukanie dla nich książek przez bibliotekarzy. Filia w szpitalu zamknięta do odwołania – zwroty przyjmowane w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here