Wiadukt na Jastrzębskiej czasowo wyłączony z ruchu od 20.04

Wiadukt

Od 20 kwietnia, od godz. 7:00, czasowo wyłączony z ruchu zostanie wiadukt na tej drodze wojewódzkiej. Jak potwierdził wykonawca, zamknięcie ma potrwać do półtora tygodnia. Jest to jednak zależne od warunków pogodowych.

Zaplanowano wyłączenie ul. Jastrzębskiej od ronda z DK78, zamknięty zostanie wyjazd z ronda w kierunku DW933 do skrzyżowania z ul. Łużycką. Ma to związek z planowanym wykonaniem prac nawierzchniowych dojazdów do obiektu mostowego. Objazd zamkniętego odcinka ul. Jastrzębskiej prowadzony będzie ulicami: Wincentego Witosa, Rondo Karviny, ul. Rybnicka, Rondo Europejskie, ul. Marklowicka, ul. Łużycka.

- reklama -

O inwestycji 

Remont DW 933 w Wodzisławiu Śląskim to jedna z bardziej oczekiwanych inwestycji drogowych. Drogą tą, jako drogą wojewódzką, zajmuje się Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Po pięciu latach starań m.in. miasta we wrześniu 2019 r. remont ulicy Jastrzębskiej stał się faktem. – To droga o szczególnie ważnym znaczeniu dla Wodzisławia Śląskiego. To jedna z najważniejszych tras wylotowych z miasta. Komunikuje ona miasto z wjazdem na autostradę A1 oraz z sąsiednimi gminami. Jest główną drogą prowadzącą z naszego miasta do Jastrzębia-Zdroju. Jej stan był jednak nie do przyjęcia. Cieszę się, że dzięki naszym wieloletnim apelom w województwie właśnie się to zmienia. Wszyscy czekamy na zakończenie tej inwestycji – mówił na początku remontu prezydent Mieczysław Kieca.

O tym, co dzieje się na ul. Jastrzębskiej, wodzisławski magistrat na bieżąco informuje między innymi na stronie www.wodzislaw-slaski.pl fanpage’u miasta w portalu Facebook. Szczegółowe informacje dotyczące postępu prac i występujących utrudnieniach na DW 933 można znaleźć na stronie internetowej www.przebudowa-dw933.pl 

Komunikacja miejska 

W związku z tymczasowym zamknięciem wiaduktu, kurs linii B o godzinie 9:57 (rozkład niedzielny) na odcinku Wodzisław Dworzec Autobusowy – Wilchwy Osiedle, będzie kursował objazdem przez ulicę Mikołaja Kopernika.

/UM Wodzisław Śląski oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here