Nawet 5 tys. zł grzywny za jazdę quadem po lesie

quad lasy
Fot. pixabay.com

Przejażdżka quadem lub crossem w lesie może skończyć się otrzymaniem mandatu karnego w wysokości 500 zł, a w niektórych przypadkach sprawa może być skierowana do sądu, który karę grzywny może zaostrzyć do 5 tys. zł.

Quady to doskonałe środki transportu – pod warunkiem że wiemy, jak z nich korzystać i gdzie możemy się nimi poruszać. Zdarzają się osoby, które w sposób jaki poruszają się na czterokołowcach niszczą pobliskie tereny leśny. Raciborscy policjanci zwracają się z apelem do właścicieli quadów. – Należy pamiętać, że korzystanie na terenach leśnych z pojazdów czterokołowych jest zabronione. Skutecznie niszczą one tereny zielone. Zadbajmy wspólnie o to, co piękne i to, co daje nam wszystkim radość. Złamanie tego zakazu wiąże się z wysoką karą – ostrzegają stróże prawa.

- reklama -

Las oraz podobne tereny rekreacyjne nie są miejscem dla quadów. Jeżdżąc tym sprzętem po terenach zielonych, płoszy się dziką zwierzynę czy niszczy środowisko naturalne. Należy pamiętać, że ruch pojazdami silnikowymi, zaprzęgowymi i motorowerami w lesie jest dozwolony tylko drogami publicznymi, natomiast drogami leśnymi jest dozwolony jedynie wtedy, gdy są one oznakowane drogowskazami dopuszczającymi ruch po tych drogach.

Osoby, które nie będą stosowały się do przepisów, muszą liczyć się z wysoką karą grzywny w myśl art. 161 KW. Przejażdżka quadem lub crossem w lesie może skończyć się otrzymaniem mandatu karnego w wysokości 500 zł. To nie koniec sankcji – w niektórych przypadkach sprawa może być skierowana do sądu, który karę grzywny może zaostrzyć do 5 tys. zł.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj