Siłownie i ogródki restauracyjne otwierają się na Słowacji

silownia
Siłownia. Fot. unsplash.com

Według części ekspertów planowane zmiany w ograniczeniach są przedwczesne – należałoby poczekać jeszcze tydzień, by móc ocenić, jak na sytuację wpłynie wcześniejsze zniesienie innych ograniczeń.

Premier Słowacji Eduard Heger poinformował w środę, że od poniedziałku będą mogły działać tarasy i ogródki restauracyjne oraz centra fitness. Podziękował też za przestrzeganie obowiązujących restrykcji.

- reklama -

Szczegółowe zasady sanitarno-higieniczne mają dopiero zostać opublikowane, ale już wiadomo, że centra fitness będą mogły przyjąć maksymalnie sześć osób, przy jednocześnie obowiązującym limicie jednej osoby na 15 m². Na tarasach i w ogródkach restauracyjnych i kawiarnianych będą obowiązywać dwumetrowe odstępy między stolikami. Jeżeli taras miałby być zadaszony, to przynajmniej dwie ściany nie mogą być zabudowane lub w pełni zasłonięte.

Premier podkreślił, że zapowiadane zmiany są kamieniem milowym w powrocie do normalności. Ostrzegł jednak, że należy zachować ostrożność, ponieważ koronawirus rozprzestrzenia się głównie po zdjęciu maseczek, co będzie dotyczyć zarówno restauracji, jak i centrów fitness. Przypomniał, że walka z pandemią nie jest jeszcze wygrana.

Według niektórych cytowanych przez media ekspertów planowane zmiany w ograniczeniach są przedwczesne. Część specjalistów uważa, że należałoby poczekać jeszcze tydzień, by móc ocenić, jak na sytuację wpłynie zniesienie ograniczeń związanych z otwarciem większej części sklepów i lokali usługowych. Zmiany te weszły w życie w poniedziałek.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here