Szkoły z regionu z dofinansowaniem na Zielone Pracownie

zielona_pracownia_bedzin
Zielona Pracownia „Cztery żywioły i człowiek” w Będzinie

W tegorocznej edycji konkursu wpłynęły 133 wnioski, z czego wyłonionych zostało 61 najlepszych projektów. Pracownie pojawią się w szkołach w Budziskach, Rydułtowach, Gorzycach, Rybniku i Jastrzębiu-Zdroju.

61 nowych Zielonych Pracowni powstanie w szkołach województwa śląskiego dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Fundusz rozstrzygnął siódmą edycję konkursu „Zielona Pracownia’2021”. Zarząd zdecydował o zwiększeniu puli dotacji, która wzrosła do ponad 2,3 mln zł. Konkurs skierowany był do organów prowadzących placówki oświatowe z terenu województwa śląskiego, w tym nagrodzonych w konkursie „Zielona Pracownia_projekt’2021”.

- reklama -

– Zainteresowanie tymi konkursami jest cały czas bardzo duże. Poziom nasyłanych do nas projektów jest bardzo wysoki. I właśnie dlatego uznaliśmy, że powinniśmy zwiększyć tegoroczną pulę środków pierwotnie przeznaczonych na ten konkurs z 2 do ponad 2,3 mln zł – wyjaśnia Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW w Katowicach.

W tegorocznej, siódmej edycji konkursu wpłynęły 133 wnioski, z czego wyłonionych zostało 61 najlepszych projektów. W przeważającej większości odbiorcą konkursu okazały się szkoły podstawowe – 108 wniosków, a jedynie 25 wniosków to licea i technika. Wśród nadesłanych wniosków 50 placówek zostało nagrodzonych finansowo we wcześniejszym konkursie „Zielona pracownia_projekt’2021”.

SSP w Budziskach na pracownię „Zielone płuca” otrzyma 40 tys. zł, SP nr 4 w Rydułtowach na „Eko-kreatywni – eksperymentujemy z przyrodą” 40 tys. zł, SP nr 1 im. A. Mickiewicza w Gorzycach – „Zielone jest m(i)odne” 30 tys. zł, SP nr 19 w Rybniku – „Zielona Pracownia pod Kokotem” 40 tys. zł, ZSP nr 3 w Rybniku – „Od odkrycia do ekożycia” 40 tys. zł, SP z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 w Jastrzębiu-Zdroju – „Zielone laboratorium kreatywności” 40 tys. zł.

Przedmiotem konkursu było utworzenie projektu szkolnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych czy chemiczno-fizycznych. Nadesłane wnioski oceniano biorąc pod uwagę: pomysł na zagospodarowanie pracowni (wykorzystanie przestrzeni, funkcjonalność, estetykę kreatywność, innowacyjność rozwiązań), różnorodność pomocy dydaktycznych, wyposażenia i sprzętu oraz zasadność ich zakupu.

Podsumowując siedem edycji konkursów „Zielona Pracownia_projekt” i „Zielona Pracownia” WFOŚiGW przeznaczył ponad 13,4 mln zł na utworzenie 369 Zielonych Pracowni w województwie śląskim.

Lista laureatów konkursu „Zielona Pracownia’2021

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here