Radny Fica apeluje o organizację targu staroci na Długiej

Jarmark na granicy
Na zdjęciu Jarmark na Granicy, impreza organizowana od lat na starym przejściu granicznym w gminie Krzyżanowice.

Jednym z tematów, jakie poruszył w interpelacji radny Marcin Fica jest organizacja targu staroci. – Takie targi odbywają się w innych miastach i cieszą się dużą popularnością – argumentuje radny. Wskazuje też najlepszą jego zdaniem lokalizację.

Przypomnijmy, że targ staroci regularnie odbywa się w sąsiednim Wodzisławiu Śląskim. Wodzisławski Jarmark Staroci jest organizowany w każdą pierwszą niedzielę miesiąca na płycie miejskiego rynku. Podobną imprezę organizuje Gmina Krzyżanowice. W Chałupkach odbywa się Jarmark na Granicy – to polsko-czeski targ rozmaitości, który organizowany jest na terenie starego przejścia granicznego Chałupki-Bohumín.

- reklama -
Fot. Wodzisławski Jarmark Staroci

O organizację targu staroci w Raciborzu interpelował w ostatnim czasie radny Marcin Fica. Jego zdaniem najlepszą lokalizacją będzie ul. Długa.

Radny zaapelował też o utwardzenie łącznika pomiędzy przejściem dla pieszych przy ulicy Armii Krajowej, a chodnikiem w kierunku Biedronki, przygotowanie w centrum miasta stacji ładowania samochodów elektrycznych, ukwiecenie ronda na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i Bosackiej, dalej w imieniu mieszkańców Markowic apelował o utwardzenie drogi polnej biegnącej od ulicy Babickiej w kierunku Kobyli na odcinku do granicy miasta, a także o uzgodnienie z gminą Kornowac utwardzenia swojego odcinka.

Na koniec radny poruszył temat konsultacji w sprawie remontu dworca. – Proponował Pan, że odbędą się w lutym, a już mamy początek maja. Z mediów dowiadujemy się, że PKP inwestycje złożyło wniosek o pozwolenie na budowę. Konsultacje, które odbyły się w sprawie remontu wiaduktów dały bardzo pozytywny efekt w postaci wyjaśnień ze strony projektantów. Kiedy przewiduje się remonty tych wiaduktów? – zapytał radny.

Zobacz także:

Starocie przyciągnęły tłumy do Chałupek 

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj