
Spada liczna chorych na COVID-19 w szpitalach – aktualnie jest ich 9713.
W Polsce jest 2086 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej pochodzi z województw: wielkopolskiego – 274, śląskiego – 238 i mazowieckiego – 236. Zmarło 250 osób – 68 z powodu COVID-19, natomiast 182 z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami. Ostatniej doby wykonano ponad 55,3 tys. testów na obecność SARS-CoV-2.
W szpitalach przebywa 9713 chorych z COVID-19, 1309 z nich podłączonych jest do respiratorów.
Od początku epidemii w Polsce odnotowano 2 861 351 zakażeń. 72 500 osób zmarło, 2 614 020 wyzdrowiało. Dotąd wykonano 16 812 136 szczepień, z czego w pełni zaszczepionych jest 4 995 207 osób.
W powiecie raciborskim są dwa nowe zakażenia i jeden zgon.
oprac. /kp/





![Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/konkurs-plastyczny-Podroze-z-Juliuszem-Verneem.jpg)

![Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/milosz-szymanski.jpg)
![Raciborzanie współtworzą plan adaptacji miasta do zmian klimatu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Miejski-Plan-Adaptacji-do-Zmian-Klimatu-dla-Raciborza.jpg)



![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)




![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)










