Zapisy do nowego miejskiego żłobka w Raciborzu ruszyły

zlobek ostrog raciborz
Rosną mury nowego żłobka

Budowa żłobka na Ostrogu zakończony się jesienią, a w grudniu tego roku planowane jest jego uruchomienie.

Zakończone prace ziemne, stan zerowy i poziomy kanalizacyjne gotowe, ponad 50% wykonanych prac murowych, po zakończeniu których budowlańcy przystąpią do wykonania stropu – to stan zaawansowania prac na budowie nowego miejskiego żłobka przy ul. Bielskiej w Raciborzu. Inwestycja zostanie zakończona jesienią, a w grudniu tego roku planowane jest uruchomienie.

- reklama -

Dziś, 20 maja, ruszyły zapisy do nowego żłobka, które prowadzi dyrektor placówki przy ul. Słonecznej 9. Karta zgłoszenia dziecka dostępna jest w Biuletynie Informacji Publicznej żłobka w zakładce druki do pobrania pod adresem: https://www.zlobek-raciborz.4bip.pl/index.php?idg=1&id=1&x=0. Przy składaniu wypełnionej karty zgłoszenia będzie można wskazać placówkę pierwszego wyboru (ul. Słoneczna/Bielska). Dodatkowych informacji udziela dyrektor żłobka pod numerem telefonu: 32 415 52 97.

Żłobek zapewni profesjonalną opiekę dla 100 dzieci, umożliwiając rodzicom powrót na rynek pracy. Na budowę żłobka miasto pozyskało 3 300 000 zł dofinansowania z programu Maluch+. To najwyższe dofinansowanie przyznane w województwie śląskim i czwarta co do wielkości kwota w skali całego kraju. Dzięki temu miasta ze swojej kasy zapłaci niecały milion złotych.

Przekazanie placu budowy wykonawcy – firmie Borbud – nastąpiło 23 lutego tego roku. Prace idą zgodnie z harmonogramem. Budynek żłobka to obiekt parterowy o powierzchni 740 m2. Każdy z czterech oddziałów będzie miał 80 m2 powierzchni i przynależny sobie taras. Jak podkreśla magistrat, żłobek na Ostrogu będzie nowym, komfortowym dla dzieci, dobrze wyposażonym i pozbawionym barier architektonicznych budynkiem z własną kuchnią, placem zabaw i ekologicznymi systemami pozyskiwania energii. Na jego funkcjonowanie w kolejnych latach miasto będzie sięgało po środki z programu Maluch+ na dofinansowanie do utrzymania miejsc w żłobku, co obniży koszty funkcjonowania jednostki.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj