Minister zdrowia: Na wakacje większość aktywności będzie już przywrócona

koronawirus lato
Fot. freepik.com

Najprawdopodobniej na przełomie maja i czerwca rząd poinformuje o kolejnych krokach względem luzowania reguł bezpieczeństwa.

– Są możliwe pewne modyfikacje w sprawie luzowania obostrzeń – zapowiedział dziś, 21 maja, rzecznik rządu Piotr Müller. – W tej chwili pracujemy nad takim katalogiem, który można byłoby nieco zmodyfikować. Dzisiaj będę też dyskusje w tym zakresie. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie będzie można jakieś ruchy wykonać. To nie będą duże ruchy, ale mimo wszystko tam, gdzie to jest tylko możliwe, gdzie szukamy tej przestrzeni, to ją wykorzystujemy – powiedział, przywołując decyzję rządu, która o tydzień przyspieszyła otwarcie m.in. kin. – Myślę, że też w innych obszarach są możliwe pewne modyfikacje – ocenił w programie „Tłit” Wirtualnej Polski rzecznik rządu.

- reklama -

Piotr Müller ujawnił, że chodzi nie tylko o szybsze otwarcie pewnych branż, ale także modyfikację restrykcyjnych limitów. – Pamiętajmy o tym, że są jeszcze w niektórych miejscach te limity, które są dosyć restrykcyjne – dodał i wymienił w tym kontekście sklepy. Zapewnił także, że żadna z podjętych decyzji nie będzie cofnięta.

Informacje te potwierdził minister zdrowia Adam Niedzielski. Jak zapewnił, na wakacje większość aktywności będzie już przywrócona. – Najprawdopodobniej na przełomie maja i czerwca poinformujemy o kolejnych krokach względem luzowania reguł bezpieczeństwa. Na dziś nie widzę przeszkód, by nie były to kolejne zmiany, czyli luzowanie reżimu sanitarnego w wielu miejscach i przywracanie działalności. Wiele osób sugeruje przyśpieszenie, ale w tym zakresie wolimy być ostrożni – przyznał szef resortu zdrowia w rozmowie WP.

Dodał, że jeżeli sytuacja epidemiczna się nie pogorszy, to po 5 czerwca aktywność będzie przywracana wszędzie tam, gdzie jest jeszcze ograniczona. – Kierunek jest jeden, o ile nie będzie złych sygnałów dotyczących zakażeń, to kolejne kroki w luzowaniu są coraz bliżej – poinformował. Podkreślił, że utrzymany zostanie nakaz noszenia maseczek wewnątrz przestrzeni wspólnych i wszędzie tam, gdzie nie można zachować dystansu.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj