Robert Lewandowski wśród 19 zaszczepionych piłkarzy kadry

robert lewandowski
Robert Lewandowski. Fot. Łączy Nas Piłka

Dziewiętnastu piłkarzy, w tym Lewandowski, zostało zaszczepionych preparatem Johnson & Johnson. Pozostali nie wyrazili chęci.

Kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski Robert Lewandowski jest wśród 19 piłkarzy, którzy zaszczepili się we wtorek przeciw COVID-19. Pozostali nie wyrazili takiej chęci, ale kilku z nich ma przeciwciała. Biało-czerwoni przygotowują się w Opalenicy do mistrzostw Europy.

- reklama -

Robert Lewandowski podczas poniedziałkowej konferencji prasowej nie udzielił konkretnej odpowiedzi w sprawie ewentualnego szczepienia, jednak dzień później skorzystał po konsultacji z tej możliwości. Dziewiętnastu piłkarzy, w tym Lewandowski, zostało dzisiaj, 25 maja, zaszczepionych preparatem Johnson & Johnson. Pozostali nie wyrazili chęci. – Przypomnę, że nie było takiego obowiązku. Kilku jednak uzyskało odporność. Mogę powiedzieć, że jest tylko czterech piłkarzy, którzy nie mają przeciwciał – przekazał rzecznik prasowy reprezentacji Jakub Kwiatkowski.

Zgrupowanie w Opalenicy potrwa do 8 czerwca. Od środy przez pięć dni zawodnikom będą towarzyszyć rodziny. W trakcie przygotowań biało-czerwoni zagrają dwa towarzyskie spotkania – 1 czerwca z Rosją we Wrocławiu i na zakończenie – tydzień później – z Islandią w Poznaniu. 9 czerwca biało-czerwoni przeniosą się do Sopotu i tam pozostaną w trakcie turnieju. Występ w fazie grupowej ME, które rozpoczną się 11 czerwca, biało-czerwoni zainaugurują 14 czerwca ze Słowacją w Sankt Petersburgu. Pięć dni później w Sewilli ich rywalem będzie Hiszpania, a 23 czerwca ponownie w Rosji zmierzą się ze Szwecją.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj