Czekowa zagrywka na sesji. Prezydent pokazał, ile Miasto dopłaca do śmieci

Sesja
Sesja Rady Miasta 26 maja

Tablica z kwotą 480 tys. zł – taki prezent dostał od prezydenta przewodniczący rady Marian Czerner. W ten sposób prezydent pokazał, ile podatnicy dołożą w tym roku do sfinansowania systemu gospodarki odpadami. Powodem ma być to, że radni nie chcą wyłączyć z systemu firm i marketów.

Wręczając „czek”, prezydent Polowy przytoczył trzy cytaty, które jak powiedział są wypowiedziami Mariana Czernera, gdy był jeszcze „szeregowym” radnym:

- reklama -

– Proszę o przesunięcie o miesiąc podjęcia tej uchwały

– Jest kilka niejasności prawnych i chciałbym się przyjrzeć analizom tematu

– Jest to słuszny krok, ale potrzebuję jeszcze trochę czasu, aby przeanalizować niejasności

Słowa te padły na posiedzeniu komisji gospodarki miejskiej 21 maja 2020 roku, gdy zgłosił wniosek o wycofanie projektu uchwały, która, jak powiedział wczoraj prezydent Polowy, pozwoliłaby, aby mieszkańcy nie musieli dopłacać do marketów i firm.

Czytaj również: D. Polowy o śmieciach: Każdy miesiąc bez decyzji to prawie 150 000 zł deficytu

Gest prezydenta radny Piotr Klima określił jako nieelegancki, radny obawia się też, że to początek wojny ta tablice w sali obrad.  – Zaczyna się „ciekawa zabawa” – stwierdził Piotr Klima.

Na sytuację zareagował wiceprzewodniczący Michał Szukalski. – Pomysł z tablicą genialny, pokusiłem się o drugą stronę, bo medal ma dwie strony, a prezydent pokazał tylko jedną. To skutek nadzoru finansowego pana nad spółką Unia – powiedział Szukalski i przekazał tablicę, na której napisał kwotę 212 000 zł strat za rok 2020 i 102 tysiące strat za I kwartał 2021.

– Podziwiam pana zdolności kaligraficzne – odpowiedział prezydent. Uściślił też, że tablicę kupiła za swoje środki, a kosztowała ona 73 zł.

Nagranie z sesji Rady Miasta dostępne tutaj. Temat czeku od 6:35:00

/oprac.  c/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. portowego należy ignorować bo to jest durny człowiek .lodowisko,port i inne jego chore pomysły są Raciborzanom zbyteczne.czas tego prymitywa odwołać .Racibórz zasłużył na prezydenta inteligentnego. i wykształconego.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here