Milion dolarów w loterii szczepionkowej w USA dla 22-latki

loteria szczepionkowa usa
Abbigail Bugenske zaszczepiła się przeciw COVID-19 i została milionerką

Abbigail Bugenske otrzymała szczepionkę Moderny, gdy tylko mogła się zarejestrować. Powiedziała, że ​​chciała się zaszczepić jak najszybciej, żeby móc odwiedzać swoich przyjaciół i krewnych.

Abbigail Bugenske jest pierwszą osobą w stanie Ohio, która wygrała milion dolarów na loterii stworzonej w celu zachęcania mieszkańców, by szczepili się przeciw COVID-19. Powiedziała, że mimo wygranej w Vax-a-Million nie planuje rzucać swojej pracy, którą lubi i ma zamiar przekazać część wygranej na cele dobroczynne.

- reklama -

22-latka otrzymała szczepionkę Moderny, gdy tylko mogła się zarejestrować. Powiedziała, że ​​chciała się zaszczepić jak najszybciej, żeby móc odwiedzać swoich przyjaciół i krewnych. Zarejestrowała się do losowania w loterii, ale nie wiedziała, kiedy zostaną ogłoszeni zwycięzcy, dopóki nie odebrała telefonu od gubernatora stanu Ohio Mike’a DeWine’a – Byłam całkowicie zaskoczona, kiedy dostałam telefon. Wciąż nie mogę w to uwierzyć. To była szalona noc – cytuje zwyciężczynię lokalna stacja WLWT-5 w Cincinnati. – Zadzwonić do kogoś i powiedzieć, że wygrał milion dolarów, to wspaniała rzecz – przyznał gubernator.

Zwyciężczyni skończyła niedawno college i przeniosła się do Cincinnati, aby podjąć pracę jako inżynier. Jechała do domu swoich rodziców w okolicach Cleveland, kiedy dowiedziała się o wygranej w loterii Vax-a-Million. – Krzyczałam i moi rodzice myśleli, że coś jest nie tak. A kiedy wykrztusiłam, że wygrałam milion dolarów, będę milionerką, zanim naprawdę zaczęłam świrować, powiedzieli mi, żebym się uspokoiła i upewniła, że to nie był żart – opowiadała.

Loterie i inne formy zachęcania ludzi do szczepień wprowadzają różne amerykańskie stany, ponieważ liczba mieszkańców USA w wieku 16 lat i starszych przyjmujących preparat przeciwko koronawirusowi gwałtownie spadała od początku kwietnia. Według danych CNN zainteresowanie szczepieniem przeciwko COVID-19 wzrosło jednak zaraz po tym, kiedy dwa tygodnie temu dyrektor Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom dr Rochelle Walensky ogłosiła nowe przepisy znoszące w większości przypadków obowiązek noszenia maseczek ochronnych przez zaszczepionych.

W Polsce loteria szczepionkowa zostanie uruchomiona 1 lipca, o czym informował ostatnio minister Michał Dworczyk. – Mniej więcej co dwutysięczna osoba, która będzie się szczepiła, otrzyma 500 zł, to nagroda gwarantowana, ale każdy uczestnik loterii będzie miał szansę na wygraną. Co tydzień będą losowane nagrody po 50 tys. zł, do tego różnego rodzaju nagrody rzeczowe: hulajnogi elektryczne, vouchery na paliwo czy ubezpieczeniowe. Co miesiąc będą też dwie nagrody po 100 tys. zł plus samochód hybrydowy, a w finale dwa razy po 1 mln zł i również samochód hybrydowy – wymienił. Czytaj więcej: Loteria jako zachęta do szczepień. Do wygrania samochód i milion złotych

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here