Nasza Klasa kończy działalność. Zamknięcie serwisu 27 lipca

Nasza Klasa
Nasza Klasa

Popularne NK zniknie z sieci po 15 latach. Nasza Klasa była jednym z pierwszych serwisów społecznościowych w Polsce.

Obecny właściciel Naszej Klasy, koncern Ringier Axel Springer Polska, ogłosił, że 27 lipca portal zostanie wyłączony. RASP zapewnia, że użytkownicy serwisu nie muszą obawiać się o swoje dane osobowe. Po wyłączeniu portalu zostaną one trwale usunięte. Po ogłoszeniu zamykania Serwisu NK.pl zakładanie nowych kont w Serwisie NK.pl nie będzie możliwe (od 26 maja).

- reklama -

– Administrator informuje, iż wraz z zamknięciem Serwisu NK.pl, dane osobowe Użytkowników Serwisu NK.pl zostaną trwale usunięte ze względu na brak podstawy ich dalszego przetwarzania. Proces trwałego usuwania danych z kopii zapasowych może przekroczyć termin zamknięcia NK.pl o kilka miesięcy. Wyjątek stanowić może przetwarzanie danych użytkownika do czasu zakończenia toczących się postepowań (w tym o zwrot środków z usług płatnych) – czytamy w oświadczeniu.

Nasza Klasa powstała w 2006 roku i zyskała ogromną popularność. Jej pierwotnym celem było szukanie starych znajomych i możliwość organizowania spotkań klasowych, jednak z czasem zyskała sławę także wśród młodych użytkowników. Rola NK zaczęła się stopniowo zmniejszać wraz z pojawieniem się Facebooka.

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here