Krajowy Plan Odbudowy: co dla rynku pracy i edukacji?

krajowy plan odbudowy

Ocena Krajowego Planu Odbudowy przez Komisje Europejską wpłynie na wysokość wsparcia z Funduszu Odbudowy z Unii Europejskiej.

Oficjalna wersja Krajowego Planu Odbudowy została podana do publicznej wiadomości. W ciągu kilku najbliższych lat Polska ma otrzymać pieniądze z Unii w celu budowania nowej rzeczywistości po pandemii.

- reklama -

Co dla edukacji?

W Krajowym Planie Odbudowy znalazło się również miejsce na edukacje, jako inwestycje w przyszłe pokolenia. Środki uzyskane z tego źródła wesprą obszary związane z nauką poprzez rozwój infrastruktury badawczej, cyfryzację szkół czy rozwój szkolnictwa branżowego.

W KPO, w ramach zapewnienia współpracy biznesu z edukacją zawodową na wszystkich poziomach rząd zaplanował stworzenie 120 nowoczesnych Branżowych Centrów Umiejętności (BCU). Będą one jednocześnie realizowały europejską inicjatywę centrów doskonałości zawodowej (CoVEa). Branżowe centra umiejętności będą ośrodkami kształcenia, szkolenia i egzaminowania działającymi przy szkołach prowadzących kształcenie zawodowe lub centrach kształcenia zawodowego.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here