Dziś (2.06) kaskadowy pomiar prędkości w powiecie raciborskim

Pomiar

Działania polegają na tym, że kontrole prowadzone są na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi.

2 czerwca od godziny 06:00 raciborscy policjanci ruchu drogowego będą prowadzić działania kontrolno–prewencyjne „Kaskadowy pomiar prędkości”. Celem przedsięwzięcia jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach krajowych, stanowiących główne ciągi komunikacyjne. Z przeprowadzonych analiz stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym jednoznacznie wynika, że niedostosowanie prędkości do panujących warunków to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych – informuje KPP Racibórz.

- reklama -

Dodatkowo wzrost liczby uczestników ruchu drogowego potęguje stopień zagrożenia życia i zdrowia osób korzystających z dróg. Należy pamiętać, że konsekwencje nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego, w tym przekraczania dozwolonej prędkości ponoszą nie tylko sprawcy, ale również inni uczestnicy ruchu drogowego, którzy mogą być ofiarami tego typu zachowań. Działania w powiecie raciborskim zaplanowano w godzinach 06:00 do 22:00.

/KPP Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here