Raciborzanie bawili się na II Pikniku Integracyjnym [ZDJĘCIA]

piknik integracyjny biblioteka
Raciborzanie bawili się na II Pikniku Integracyjnym

Ideą pikniku organizowanego przez raciborską bibliotekę jest integracja wszystkich mieszkańców, dlatego do udziału zaproszone zostały nie tylko dzieci, ale też osoby niepełnosprawne, seniorzy i całe rodziny.

Słońce i deszcz, dziesiątki atrakcji oraz setki uśmiechniętych i zadowolonych uczestników zgromadził II Piknik Integracyjny zorganizowany przez raciborską bibliotekę z okazji Dnia Dziecka.

- reklama -

– Pomimo niepewnej pogody od samego początku wydarzenia piknik cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Uczestnicy nie dali za wygraną i po kilkunastu minutach deszczu dosłownie rozgonili ciemne chmury. Później było już prawie tylko słonecznie. Przemili instruktorzy, energiczne animacje dla dzieci, występy artystyczne, tańce, gry i zabawy oraz moc innych atrakcji wypełniły trzy godziny rodzinnego Pikniku Integracyjnego zorganizowanego w ramach projektu „Biblioteka bez barier” – relacjonuje biblioteka.

Ideą pikniku jest integracja wszystkich mieszkańców, dlatego do udziału zaproszone zostały nie tylko dzieci, ale też osoby niepełnosprawne, seniorzy i całe rodziny. Każdy, kto chciał, mógł skorzystać z atrakcji, jakie dla uczestników przygotowali organizatorzy. Przez cały czas trwania wydarzenia na najmłodszych czekały m.in. stoiska modelowania balonów, zmywalne tatuaże i malowanie twarzy, ogromne bańki mydlane, szczudlarz, żywy robot czy Myszka Miki. Równolegle odbywały się warsztaty bębniarskie, pokazy iluzji oraz gry i zabawy animacyjne. Nie zabrakło też dobrej muzyki i egzotycznych tańców, a w obejściu biblioteki uczestnikom zapewniono wygodne miejsca do rodzinnego spędzenia czasu. Wszystko to sprawiło, że krótkie i przelotne oberwania chmury nie przestraszyły uczestników i do samego końca piknik cieszył się dużą popularnością. Piknik zorganizowany był z okazji Dnia Dziecka i oficjalnie rozpoczął trwający w Raciborzu do 6 czerwca „Ty-Dzień” Dziecka.

Projekt „Biblioteka bez barier” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here