Filozofowanie dla każdego w czerwcowym prezencie od raciborskiej biblioteki

ebook
Fot. freepik.com

E-booki można wypożyczyć za darmo – bez wychodzenia z domu. Kod dostępu do wirtualnej czytelni można odebrać w każdej filii i oddziale raciborskiej biblioteki.

Raciborska biblioteka oraz platforma Ibuk Libra proponują swoim czytelnikom darmowy dostęp do książki elektronicznej „Czy roboty czują ból?” Petera Cave’a. Ten i pozostałe e-booki można wypożyczyć za darmo – bez wychodzenia z domu. Kod dostępu do wirtualnej czytelni Ibuk Libra można odebrać w każdej filii i oddziale raciborskiej biblioteki.

- reklama -

– Nie musisz znać filozofii, by poznać moc filozoficznego zdziwienia – mówi opis książki. W tej pełnej myślowych paradoksów książce Peter Cave przedstawia 33 klasyczne i mniej znane filozoficzne problemy w sposób, który zmusi do zadumy nawet najmocniej stąpających po ziemi. – Obywając się bez „izmów” i litanii nazwisk, za to z wykorzystaniem fantazji i dużej dawki humoru, autor prowadzi czytelnika od pozornie prostych sytuacji do samego sedna problemów, nad którymi od lat głowią się filozofowie. Czytelnik z reguły sam musi odnaleźć wyjście z myślowego labiryntu, w czym pomocna mu będzie opisowa bibliografia zawarta na końcu. Lekko napisana, lecz z pewnością nie trywialna, książka przeznaczona jest dla każdego, kto zastanawia się nad światem – bez względu na wiek. Do ubocznych efektów lektury należy nieodparte poczucie zdziwienia rzeczywistością, a w skrajnych przypadkach – chęć zostania filozofem – zachęca wydawca.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here