Ogólnopolski konkurs literacki „Racibórz w czasie zarazy”

Racibórz prozą zaczarowany
Racibórz prozą zaczarowany

Do udziału zakwalifikowane zostaną prace pisane prozą – nie mniej niż 5 i nie więcej niż 10 stron znormalizowanego maszynopisu – z Raciborzem w tle.

Raciborska biblioteka zaprasza do udziału w VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Racibórz Prozą Zaczarowany”. W tym roku konkurs odbywa się pod hasłem „Racibórz w czasie zarazy”. Czekają atrakcyjne nagrody.

- reklama -

„Kto nie ma pamięci, ten niech ją sobie stworzy na papierze” – napisał w swojej klasycznej powieści Gabriel García Márquez. Miłość Florentina i Ferminy – pary bohaterów z „Miłość w czasie zarazy” – może być jedną z linii inspiracji dla twórców, interpretacja hasła pozostawia jednak wbrew rzeczywistości, szerokie pole. Na przestrzeni wieków Racibórz nawiedzało niejedno morowe powietrze.

Do udziału zakwalifikowane zostaną prace pisane prozą – nie mniej niż 5 i nie więcej niż 10 stron znormalizowanego maszynopisu – z Raciborzem w tle. Prace, opatrzone godłem literowym/pseudonimem, bez danych osobowych, należy przesłać na adres Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu do 8 października 2021 r. Na zwycięzców czekają nagrody oraz wyróżnienia książkowe: I miejsce – nagroda pieniężna o wartości 1000 zł, II miejsce – nagroda pieniężna o wartości 600 zł, III miejsce – nagroda pieniężna o wartości 400 zł. Rozstrzygnięcie odbędzie się 5 listopada.

Szczegółowy regulamin i formularze zgłoszenia na stronie: www.biblrac.pl. Konkurs odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Racibórz.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here