Więziennicy troszczą się o zwierzęta. Akcja dla rybnickiego schroniska

zk raciborz schronisko rybnik (1)
Nowe schronienia dla psów, które trafiły do rybnickiego schroniska dla zwierząt, zostały wykonane przez osadzonych w Zakładzie Karnym w Raciborzu

– To element programu „Praca dla więźniów” i ważna cześć resocjalizacji. Korzystają zarówno zwierzęta i schronisko, jak i osadzeni, którzy wiedzą, że przyczyniają się do pozytywnych zmian – tłumaczy mjr Tomasz Brzozowski.

Służba Więzienna w całej Polsce wspiera schroniska dla zwierząt, m.in. przekazując budy dla psów wykonane przez skazanych w ramach resocjalizacji. Akcja trafiła także do Rybnika. Wiceminister sprawiedliwości Michał Woś podsumował dotychczasowe działania i poinformował o nowym projekcie ustawy wprowadzającej tzw. emerytury dla psów odchodzących ze Służby Więziennej.

- reklama -

Nowe schronienia dla psów, które trafiły do rybnickiego schroniska dla zwierząt, zostały wykonane przez osadzonych w Zakładzie Karnym w Raciborzu. Więźniowie wykonali je w ramach warsztatów przygotowujących do zawodu stolarza. – To element programu „Praca dla więźniów” i ważna cześć resocjalizacji. Korzystają zarówno zwierzęta i schronisko, jak i osadzeni, którzy wiedzą, że przyczyniają się do pozytywnych zmian – tłumaczy mjr Tomasz Brzozowski, rzecznik prasowy raciborskiego ZK. W przekazaniu wziął udział mjr Marek Przemyślański.

To nie jedyna forma pomocy czworonogom, którą resort sprawiedliwości realizuje. W ramach reformy Służby Więziennej wiceminister sprawiedliwości Michał Woś zaproponował ustawę gwarantującą emerytury psom i koniom pomagającym funkcjonariuszom. – Zwierzęta w służbie stanowią realne wsparcie i część zespołu. Niejednokrotnie ratują życie funkcjonariuszy i obywateli, np. odnajdując ładunki wybuchowe czy niebezpieczne substancje – podkreśla Tomasz Brzozowski.

– Podobne akcje są miłym elementem pracy w niełatwej dziedzinie, jaką jest więziennictwo. Jest to również docenienie zaangażowania osób w schroniskach, którzy pomagają zwierzętom z potrzeby serca. W schroniskach wszelkie wsparcie zawsze jest potrzebne, dlatego z pewnością nie jest to ostatnia akcja tego typu w naszym mieście – powiedział Michał Woś.

fot. mjr Tomasz Brzozowski
oprac. /kp/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj