Dotacje na montaż instalacji fotowoltaicznych dla mieszkańców Raciborza

panele fotowoltaika
Zdjęcie poglądowe. Fot. unsplash.com

Projekt zakłada dofinansowanie 80% kosztów brutto zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznych o mocy od 2 do 7 kWp na potrzeby budynków mieszkalnych jednorodzinnych położonych w Raciborzu.

Miasto Racibórz otrzymało dofinansowanie na realizację projektu „Wsparcie rozwoju OZE na terenie Miasta Racibórz – projekt grantowy” w ramach Działania 4.1 Odnawialne Źródła Energii objętego Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020 w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Poddziałanie: 4.1.3. Odnawialne źródła.

- reklama -

Projekt zakłada dofinansowanie 80% kosztów brutto zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznych o mocy od 2 do 7 kWp na potrzeby budynków mieszkalnych jednorodzinnych położonych w Raciborzu, w których nie prowadzi się działalności gospodarczej. Realizowany on będzie w latach 2021-2022.

Instalacja fotowoltaiczna będzie produkowała energię elektryczną tylko i wyłącznie na potrzeby własne gospodarstwa domowego, w celu zasilania urządzeń codziennego użytku. Będzie wpięta do zewnętrznej sieci elektrycznej, dzięki czemu możliwe będzie przesłanie nadwyżki wyprodukowanej energii elektrycznej do sieci zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Instalacje fotowoltaiczne produkują energię elektryczną i umożliwiają obniżenie rachunków od 1200 zł do nawet 4000 zł rocznie.

Deklaracje udziału w projekcie wraz z ankietą można składać w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Racibórz ul. Króla Stefana Batorego 6 II piętro, pok. 201 w dniach od 1 lipca od godz. 7:30 do 30 lipca do godz. 13:00.

Osoby, które złożyły deklaracje w 2018 r. na podstawie Zarządzenia Nr 1724/2018 Prezydenta Miasta Racibórz z 19.01.2018 r., aby wziąć udział w projekcie, muszą potwierdzić chęć uczestnictwa i aktualność złożonej deklaracji poprzez ponowne złożenie deklaracji z aktualnymi danymi.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj