Raciborzanie odznaczeni przez ministra Piotra Glińskiego [ZDJĘCIA]

odznaczenia

21 czerwca był dla raciborskiej kultury dniem wyjątkowym. W ministerialnych ogrodach Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Piotr Gliński nadał odznaczenia resortowe „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Raciborzanie zostali uhonorowani na wniosek Wiceministra Sprawiedliwości Michała Wosia, który również uczestniczył w uroczystości. Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” otrzymali Grażyna Tabor (odznaczenie odebrała córka Magdalena Tabor-Kwiatkowska) i Jerzy Dębina, natomiast odznaki honorowe „Zasłużony dla Kultury Polskiej” Marek Rapnicki oraz Kazimierz Frączek (odznaczenie odebrała córka Dobrawa Kowalska).

- reklama -

– Nagrodzonym serdecznie gratulujemy. Cieszymy się, iż wszystkie te osoby są lub były związane zawodowo z Raciborskim Centrum Kultury oraz że placówka przyczyniła się do ich rozwoju artystycznego. Nagrodzonym towarzyszyła dyrektor Raciborskiego Centrum Kultury Joanna Maksym-Benczew – relacjonuje RCK.

Ten dzień wszystkim obecnym na długo pozostanie w pamięci, szczególnie, że spotkanie z Ministrem nie ograniczyło się tylko do oficjalnej uroczystości. Był też czas na osobiste rozmowy z profesorem Glińskim, podczas których podejmowano również tematy związane z raciborskim dziedzictwem kulturowym.

/RCK oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here