Sztuczna inteligencja tematem kongresu MŚP

MŚP

Uczestnicy Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw poznali najlepsze przykłady na to, jak wykorzystać sztuczną inteligencję w biznesie.

Tegoroczna, specjalna edycja Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw – Back To Business będzie składała się z czterech wydarzeń. Pierwsze z nich odbyło się 10 czerwca w formule online. Prelegenci skupili się na tym, aby pokazać najlepsze rozwiązania i praktyczne przykłady wykorzystania sztucznej inteligencji w firmach, nie tylko tych z branży IT.

- reklama -

Sztuczna inteligencja kontra podróbki

Podczas wydarzenia Wojciech Tyziniec i Antony Lewandowicz z Silesia Business HUB podali przykłady biznesowych zastosowań sztucznej inteligencji. Wyodrębnili oni trzy kluczowe przypadki użycia AI w biznesie, które do pewnego stopnia mogą się pokrywać, ale, jak sami mówią, pomagają segmentować możliwości. Są to: zmiany sposobu w jaki firmy rozumieją i wchodzą w interakcję z klientami, oferowanie inteligentnych produktów i usług oraz usprawnienie i pomoc w zautomatyzowaniu procesów biznesowych. Ciekawym przykładem, jaki podali w ramach prelekcji była np. technologia skanowania, która wykorzystuje deep learning do wykrywania, czy przedmioty są oryginalne czy podrobione. Z narzędzia chętnie korzystają takie marki modowe jak Channel, Dior czy Prada. Świetne wyniki narzędzia i 99-procentowa skuteczność w identyfikowaniu podrobionych produktów przekłada się na odzyskane przez firmy miliardy.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here