
Dziesięciu najlepszych przedsiębiorców zostało uhonorowanych statuetką.
Już XIX edycja uroczystej gali wręczenia nagród „Powiatowego Lidera Przedsiębiorczości 2019-2020” odbyła się 11 czerwca 2021 roku. Gospodarzem uroczystości wręczenia statuetek było Miasto Radlin, a samo wręczenie nagród odbyło się w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie.
Kolejna edycja świadczy o tym, iż rozwój firm w powiecie wodzisławskim jest coraz bardziej dynamiczny, a każdy rok pozwala na wyróżnienie zaangażowania przedsiębiorców i właścicieli firm. Mają oni swój wpływ na istnienie zdrowej konkurencji, rozwój rynku oraz wprowadzania nowatorskich technologii oraz aktywny udział w życiu społecznym.
Organizatorami konkursu są: Cech Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śląskim, Miasto Wodzisław Śląski, Miasto Radlin, Miasto Rydułtowy, Miasto Pszów, Gmina Gorzyce, Gmina_Godów, Gmina Mszana, Gmina Lubomia , Gmina Marklowice.
Spośród członków Cechu Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śląskim tytuł „Powiatowego Lidera Przedsiębiorczości 2019-2020” otrzymała Piekarnia Robert Zając. Liderem wytypowanym z Gminy Mszana była firma F. H. U. MARKAR s. c. Aleksandra i Marcin Kowalcy, zaś z Miasta Pszów- Firma Handlowo-Usługowa „MONTER” Tomasz Olbrych.




![Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem [ZDJĘCIA] Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/marcin-szewczyk-pszow-biblioteka-raciborz.jpg)







![218 uczniów z Raciborza ze stypendiami za wyniki w nauce [ZDJĘCIA] Rozdanie stypendiów za wyniki w nauce w pierwszym półroczu roku szkolnego 2025/2026](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/stypendia-raciborz.jpg)


![Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej [ZDJĘCIA] Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/slosg-straz-graniczna-krwiodawstwo.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)




![Karol Staniewicz i Martyna Borkowska autorami najlepszego biznesplanu w Raciborzu [ZDJĘCIA] Karol Staniewicz i Martyna Borkowska autorami najlepszego biznesplanu w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/najlepszy-biznesplan-raciborz.jpg)








