Delegacja z partnerskiego powiatu Elbe-Elster odwiedziła Racibórz

elbe ester
Delegacja z partnerskiego powiatu Elbe-Elster odwiedziła Racibórz

Goście z Niemiec, którzy w zdecydowanej większości odwiedzili Racibórz po raz pierwszy, zachwyceni byli nie tylko gościnnością, ale przede wszystkim śląską kuchnią.

Z zaproszenia powiatu raciborskiego do wspólnej zabawy podczas Festiwalu Śląskie Smaki oprócz mieszkańców całego regionu skorzystali również goście partnerskiego powiatu Elbe-Elster. – Pięcioosobowa delegacja z Niemiec, która w zdecydowanej większości odwiedziła Racibórz po raz pierwszy, zachwycona była nie tylko naszą gościnnością, ale przede wszystkim właśnie śląską kuchnią, którą zwłaszcza w niedzielę podczas Festiwalu Śląskie Smaki mogła kosztować bez reszty, mało tego, sporą ilość lokalnych produktów zabrała ze sobą do domu. Duże wrażenie na naszych gościach zrobiły również występy sceniczne, muzycznie największą uwagę przykuła grupa Video, a pokaz tańca Mażoretek z Tęczy, które były dla niech wielkim odkryciem, już brany jest pod uwagę jako atrakcja plenerowych wydarzeń w ich ojczyźnie. Ponadto Katharina, Maja, Steffi, Dieter oraz Bernd mimo bogatego programu na zamku zdążyli także pospacerować ulicami miasta i zjeść słynne na rynku lody, które – bez niespodzianki – bardzo zachwalali – relacjonuje powiat raciborski.

- reklama -

Nie zabrakło też miłych i owocnych rozmów m.in. z dyrektor Zamku Piastowskiego oraz ze starostą, dla którego kontynuowanie i wzmacnianie więzi z partnerskimi powiatami ma szczególne znaczenie.

Mimo pandemii polsko-niemieckie relacje nie straciły na sile i poza video konferencjami, które odbywają się na bieżąco, mają miejsce także osobiste spotkania. W kwietniu wystartowały Wirtualne Zawody Pływackie z udziałem klubów MKS-SMS Victoria Racibórz, SV08 Werdohl oraz SV08 Neptun Finsterwalde, pod koniec maja do Elbe-Elster ze swoimi dziełami sztuki pojechała Edyta Reichel, a już na przełomie września i października organizowane będą w powiecie raciborskim obchody okrągłego jubileuszu partnerstwa Powiatu Raciborskiego z Märkischer Kreis, którymi uczczone zostanie 20 lat współpracy.

fot. Powiat Raciborski
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here