„Bezpieczny skatepark i pumptrack” w gminie Krzanowice [ZDJĘCIA]

„Bezpieczny skatepark i pumptrack” w gminie Krzanowice

– Nie ma wątpliwości, że bezpieczeństwo i zdrowie użytkowników skateparku jest najważniejsze. Dlatego też regulamin umieszczony obok urządzeń określa wymagania dotyczące wieku uczestników, zasad bezpiecznego korzystania oraz czynności zabronionych – podkreśla UM Krzanowice.

Zakończyła się akcja profilaktyczna „Bezpieczny skatepark i pumptrack” w gminie Krzanowice, której celem było zwiększenie świadomości wśród dzieci, młodzieży i dorosłych dotyczącej zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z tego typu miejsc. Na spotkaniu podsumowującym kampanię przeprowadzono test wiedzy wśród dzieci i młodzieży na temat bezpiecznego poruszania się po skateparku, podkreślono ważność bezpiecznego zachowania się na tym terenie oraz zasadność zakładania kasku i ochraniaczy w celu zabezpieczenia własnego życia i zdrowia.

- reklama -

Akcję prowadziła Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Krzanowicach oraz Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu – Wydział Prewencji.

– Przed nami wakacje – czas urlopów i zwiększonej aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Wielu z mieszkańców gminy chętnie spędza wolny czas na nowo powstałym skateparku i pumptracku, który jednak nie zawsze użytkowany jest zgodnie z przeznaczeniem. Przypominamy, że jest to miejsce przeznaczone wyłącznie dla rolkarzy, deskorolkarzy oraz miłośników hulajnóg i rowerów BMX posiadających odpowiednie umiejętności! Nie ma wątpliwości, że bezpieczeństwo i zdrowie użytkowników skateparku jest najważniejsze! Dlatego też regulamin umieszczony obok urządzeń skateparku określa wymagania dotyczące wieku uczestników, zasad bezpiecznego korzystania oraz czynności zabronionych. Niestety coraz częściej zdarzają się sytuacje, które są niedopuszczalne w miejscu uprawiania sportów extremalnych. Pokreślmy, iż skatepark nie jest placem zabaw dla małych dzieci, nie jest też miejscem nauki jazdy na rowerku czy spotkań towarzyskich. Pamiętajmy o bezpieczeństwie swoim i najbliższych – informuje Danuta Adamczyk z UM Krzanowice.

fot. UM Krzanowice
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj