Miasto planuje budowę tężni. Obiekt może stanąć w parku przy Warszawskiej

Tężnia
Wizualizacja tężni

Projekt tężni to wynik rozmów, jakie prezydent Dariusz Polowy przeprowadził ze środowiskiem raciborskich seniorów. Spora tężnia może zostać zlokalizowana w parku przy ul. Warszawskiej.

Prezydent Dariusz Polowy przedstawił dziś plany dotyczące budowy tężni w Raciborzu. Jego zdaniem to inwestycja z myślą o zdrowiu mieszkańców, bowiem mikroklimat powstały wokół tężni wykorzystywany jest w profilaktyce i leczeniu wielu chorób. Zdaniem prezydenta Miasto dysponuje odpowiednim miejscem na stworzenie tężni. Jako idealny teren wskazano teren parku pomiędzy ulicami Warszawską, Matejki i Żeromskiego. Opracowano już projekt koncepcyjny, teraz, jak mówi prezydent, nadszedł czas na rozmowy.

- reklama -

– Odbyłem wiele rozmów, w szczególności ze środowiskiem seniorów ich stowarzyszeniami i samą Radą Seniorów. Te spotkania uświadomiły mi, że istnieje duża potrzeba stworzenia takiego miejsca. Tym bardziej w dzisiejszych czasach, gdzie kwestia wzmocnienia organizmu i jego odporności jest kluczowa, potrzebujemy właśnie takich miejsc – mówił prezydent podczas konferencji prasowej.

– Idea budowy takiej tężni w naszym mieście nie jest nowa. W przeszłości wielokrotnie podejmowano temat w bardziej lub mniej oficjalnym tonie. Dziś stoimy przed szansą zrealizowania kolejnej pożytecznej inwestycji, która posłuży mieszkańcom – zapowiedział D. Polowy.

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here