Jednośladem bezpiecznie do celu. Policja apeluje do motocyklistów i kierowców

motocykl
Fot. pexels.com

Motocykliści należą do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego i w przypadku zdarzenia na drodze odnoszą najcięższe obrażenia.

Przed nami kolejny wakacyjny weekend, a to oznacza, że na drogach można spodziewać się wzmożonego ruchu. W podróż wyruszą też motocykliści. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi policjanci apelują o przestrzeganie przepisów, rozwagę i życzliwość na drodze.

- reklama -

Motocykliści należą do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego i w przypadku zdarzenia na drodze odnoszą najcięższe obrażenia. Jedyną ochroną motocyklisty podczas upadku lub zderzenia z innym pojazdem czy też przeszkodą jest odzież ochronna – kurtka i spodnie motocyklowe, właściwe buty, rękawice oraz kask.

– Motocyklisto, przestrzegaj przepisów ruchu drogowego. Dostosuj prędkość do warunków ruchu, zawsze zawczasu i wyraźnie sygnalizuj zamiar wykonania manewru, patrz w lusterka i respektuj prawa innych użytkowników drogi, obserwuj drogę i jej otoczenie oraz zachowania innych uczestników ruchu – apeluje policja.

Także do kierowców stróże prawa apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. – Zanim rozpoczniesz manewr wyprzedzania upewnij się, że bezpiecznie możesz go wykonać. Patrz w lusterka – pamiętaj o martwych polach, szczególnie przy zmianie pasa. Motocykle ze względu na swoje gabaryty często poruszają się sprawniej i bardziej dynamicznie, stają się przez to mniej widoczne dla pozostałych uczestników ruchu. Obserwuj drogę i jej otoczenie. Te z pozoru proste czynności nabierają ogromnego znaczenia i mogą uratować ludzkie życie – podkreśla policja.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj