
Podczas imprezy zorganizowanej przez OSiR wystartowały dwa biegi – marsz charytatywny i zawody dogtrekking.
3 lipca Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu zorganizował zawody w dogtrekkingu – czyli marszu lub bieganiu z psami. Podczas imprezy wystartowały dwa biegi. Najpierw odbył się marsz charytatywny na dystansie ok. 2 km. Za każdego uczestnika, który pokonał trasę, firma ZOO-MAR przekazała 1 kg karmy na rzecz raciborskiego schroniska. W sumie udało się zebrać 100 kg.
Następnie miały miejsce zawody w dogtrekkingu. Uczestnicy mieli do pokonania dystans ok. 5 km. W wydarzeniu mogli wziąć udział pełnoletni właściciele psów wszelkiej rasy. Wśród kobiet najszybsza okazała się Joanna Sroka. Drugie miejsce zajęła Aneta Zygmunt, trzecie Magdalena Zajonc. W kategorii mężczyzn najlepszy był Adam Krzyżanowski, na kolejnych lokatach znaleźli się Adam Matusik i Tomasz Czech.
Katarzyna Przypadło
Środowisko, jakość życia, ekologia













![Kosmos na wyciągnięcie ręki. Spotkanie z Bogdanem Tkaczukiem w rudzkiej bibliotece [ZDJĘCIA] Kosmos na wyciągnięcie ręki. Spotkanie z Bogdanem Tkaczukiem w rudzkiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/bogdan-tkaczuk.jpg)
![Młodzi miłośnicy czytania rywalizowali w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/swiatowy-dzien-ksiazki.jpg)

![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)







