Raciborska Policja ostrzega przed oszustami. Są kolejne zgłoszenia

Laptop
Zdjęcie poglądowe Fot. Freepik.com

Raciborscy policjanci ostrzegają mieszkańców przed oszustwami metodą „na Blika”. Do komendy dotarły kolejne zawiadomienia o takich przestępstwach.

Oszuści działający metodą „na Blika” włamują się na konta społecznościowe przypadkowych osób. Następnie, podszywając się pod właściciela konta, rozsyłają do jego znajomych wiadomość z prośbą o szybką pożyczkę niewielkiej kwoty poprzez udostępnienie kodu BLIK. Jednocześnie zapewniają, że szybko oddadzą pieniądze. Preteksty wyłudzenia pieniędzy są różne m.in. brak pieniędzy na jedzenie, opłaty rachunków, konieczność zakupu drogich leków czy też możliwość zrobienia okazjonalnego zakupu.

- reklama -

– Apelujemy o ostrożność. Nie udostępniajmy nikomu kodów BLIK. Jeżeli ktoś poprosi o pożyczkę poprzez portal społecznościowy należy upewnić się, czy nie jest to próba oszustwa. Zalecamy kontakt osobisty lub telefoniczny ze znajomym, aby ustalić czy rzeczywiście potrzebuje naszej pomocy. W takich sytuacjach nigdy nie działaj pochopnie i stosuj zasadę ograniczonego zaufania – apeluje raciborska Policja.

/KPP Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here