Tragedia nad Zalewem Rybnickim. Znaleziono ciało poszukiwanego mężczyzny

Poszukiwania

Od 13 lipca od godziny 13:00 na terenie Zalewu Rybnickiego trwały poszukiwania mężczyzny. 52-letni obywatel Ukrainy wszedł do wody wraz ze swoimi kolegami, ale nie wyszedł na brzeg. Wczoraj, 14 lipca, służby wyłowiły z wody jego ciało.

14 lipca w godzinach porannych wznowiono poszukiwania. Łodzie motorowe Policji wraz ze wsparciem Państwowej Straży Pożarnej z Rybnika, Straży Rybackiej oraz Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przeszukiwały teren całego zbiornika wodnego, do poszukiwań zaangażowano także drona policyjnego. Niestety, około godz. 15:30 służby zaangażowane w akcję poszukiwawczą wyłowiły ciało poszukiwanego mężczyzny.

- reklama -

Przypomnijmy, we wtorek  około godziny 13:00 rybniccy wodniacy napotkali grupę obywateli Ukrainy, którzy wchodzili do wody w miejscu do tego nieprzeznaczonym. W trakcie rozmowy z mężczyznami okazało się, że jeden z nich nie wyszedł na brzeg, zniknął z pola widzenia i nie ma z nim kontaktu. Wtedy służby rozpoczęły poszukiwania 52-letniego obywatela Ukrainy. Przeszukany został pas przybrzeżny oraz teren wokół zalewu rybnickiego. Policja wykorzystywała w tym celu łodzie motorowe, psy służbowe oraz drona. Nurkowie ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej z Bytomia badali teren dna zalewu, wspomagając się sonarem. Państwowa Straż Pożarna z Rybnika także prowadziła poszukiwania przy wykorzystaniu łodzi. Dodatkowo w poszukiwaniach pomagało Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

/KMP Rybnik oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj