
Dzięki współpracy lokalnych samorządów, droga powiatowa będzie miała nowy, bezpieczny bieg. 21 lipca w Starostwie Powiatowym w Raciborzu podpisano akt notarialny.
Złagodzenie ostrego łuku drogi powiatowej to długo oczekiwana inwestycja, o którą od wielu lat zabiegał w imieniu mieszkańców powiatu radny Władysław Gumieniak. Po wczorajszym podpisaniu aktu notarialnego inwestycja staje się dla Powiatu możliwa do realizacji. Reprezentujący Gminę Kuźnia Raciborska burmistrz Paweł Macha przekazał na rzecz Powiatu Raciborskiego prawo własności części nieruchomości położonych w Turzu nr 731 i nr 732/1. W podpisaniu aktu uczestniczyli również przedstawiciele Zarządu Powiatu Raciborskiego – starosta Grzegorz Swoboda oraz członkini zarządu Ewa Lewandowska.
Starosta Grzegorz Swoboda podkreślił, że Powiat dołoży wszelkich starań, aby tak bardzo wyczekiwana przez mieszkańców druga część inwestycji jak najszybciej została zrealizowana. – Pierwszy krok już za nami. Zależy nam nie tylko na zwiększeniu bezpieczeństwa na tej drodze, ale również na poprawie komfortu życia i podróżowania naszych mieszkańców – powiedział G. Swoboda.
/Starostwo Powiatowe w Raciborzu oprac. c/





![Raciborskie Dni Urody odbyły się po raz dziesiąty [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/Raciborskie-Dni-Urody.jpg)
![Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem [ZDJĘCIA] Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/marcin-szewczyk-pszow-biblioteka-raciborz.jpg)

![Seniorzy z Raciborza uczą się ratować życie [ZDJĘCIA] Seniorzy z Raciborza uczą się ratować życie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/pierwsza-pomoc-raciborz.jpg)


![Samorządy uczniowskie z raciborskich szkół spotkały się w Urban Labie [ZDJĘCIA] Samorządy uczniowskie z raciborskich szkół spotkały się w Urban Labie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/III-Raciborskie-Forum-Samorzadow-Uczniowskich.jpg)


![I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/polonistyczny-olimp-48-218x150.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)










.jpg)


