Pani Gertruda świętuje setne urodziny. Pogoda ducha receptą na długowieczność

Jubilatka

Pani Gertruda Kurpanik urodziła się 21 lipca 1921 roku. Mieszkanka Leszczyn jest w doskonałej formie, cieszy się bardzo dobrym zdrowiem, a humor dopisuje jej każdego dnia. 

Pani Gertruda Kurpanik z Leszczyn świętuje setne urodziny. Jak mówi rodzina Kurpaników, świętowanie potrwa kilka dni, bo jest co celebrować i z czego się cieszyć. 21 lipca życzenia i gratulacje złożył Pani Gertrudzie Burmistrz Wiesław Janiszewski wraz z Pełnomocnik ds. społecznych Aleksandrą Chudzik.

- reklama -

Pani Gertruda jest w doskonałej formie, cieszy się bardzo dobrym zdrowiem, a humor dopisuje jej każdego dnia. Bardzo chętnie czyta gazety i to bez okularów. – Mama jest zawsze na bieżąco”- mówi córka Pani Gertrudy. Latem solenizantka lubi spędzać czas w ogrodzie. Jak sama podkreśla, oprócz dobrego samopoczucia niczego więcej jej nie potrzeba. Otoczona kochającą rodziną wspominała swoją młodość, ślub, pracę – najpierw w Zakładach Produkcji Części Zapasowych Urządzeń Energetycznych w Mikołowie, a później w leszczyńskim przedszkolu. – Pracy zawsze było sporo, byłam najstarsza z rodzeństwa, więc musiałam pomagać rodzicom, nie było łatwo, również w dorosłym życiu – mówi solenizantka. Mąż Pani Gertrudy zmarł w 1983 roku. Receptą na długowieczność Pani Gertrudy jest pogoda ducha, a tę zapewniają najbliżsi i muzyka, którą każdy członek rodziny ma już od pokoleń w genach.

Ojciec Pani Gertrudy grał w orkiestrze kopalni. Talentów muzycznych w rodzinie nie brakuje. Specjalnie dla jubilatki w dzień urodzin pod jej domem wnuki urządziły koncert. Pani Gertruda również chętnie podśpiewuje – przez czterdzieści lat śpiewała w chórze kościelnym, a przez kolejne dziesięć w domu kultury w Leszczynach. To właśnie Leszczyny są najbliższe jej sercu. Tu mieszka od urodzenia. Pani Gertruda jest skarbnicą lokalnych historii i opowieści, z których wiedzę czerpią miłośnicy regionu.

Obecni na urodzinach córka i dwaj synowie Pani Gertrudy z zaangażowaniem policzyli gałęzie swojego drzewa genealogicznego. Wynik jest imponujący. Pani Gertrurda doczekała siedmiorga wnuków, szesnaściorga prawnuków, a nawet sześciorga praprawnuków i kolejny – siódmy praprawnuk ma urodzić się w sierpniu!

/Urząd Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj