
106 nowych zakażeń w Polsce, w tym 11 w woj. śląskim potwierdzono w ostatniej dobie.
W Polsce jest 106 nowych zakażeniach koronawirusem. Najwięcej pochodzi z województw: małopolskiego – 20, dolnośląskiego – 11, mazowieckiego – 11 i śląskiego – 11. Zmarło siedem chorych na COVID-19 – jedna wyłącznie z powodu COVID-19, natomiast sześć z powodu współistnienia choroby z innymi schorzeniami. W ciągu doby wykonano prawie 42,5 tysiąca testów na koronawirusa.
W szpitalach zajętych jest w tej chwili 309 łóżek covidowych i 46 respiratorów.
Do tej poey odnotowano w Polsce 2 882 327 zakażeń. 75 249 osób zmarło, 2 653 407 wyzdrowiało. Wykonano dotąd 33 843 941 szczepień, z czego w pełni zaszczepionych jest 17 040 924 osób.
W powiecie raciborskim nie ma nowych przypadków zakażenia ani zgonów.
oprac. /kp/





![Raciborskie Dni Urody odbyły się po raz dziesiąty [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/Raciborskie-Dni-Urody.jpg)
![Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem [ZDJĘCIA] Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/marcin-szewczyk-pszow-biblioteka-raciborz.jpg)





![I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/polonistyczny-olimp-48-218x150.jpg)


![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)







![I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/polonistyczny-olimp-48-100x70.jpg)
