Raciborzanie przywitali Justynę Święty-Ersetic [ZDJĘCIA]

Raciborzanie przywitali Justynę Święty-Ersetic

„Sto lat” od orkiestry i fanów, kwiaty, tort i… blok startowy w prezencie. Na stadionie odbyło się spotkanie z Justyną Święty-Ersetic, mistrzynią olimpijską z Tokio.

Tłumy raciborzan przywitały dziś, 9 sierpnia, na stadionie miejskim Justynę Święty-Ersetic, podwójną medalistkę igrzysk olimpijskich w Tokio. Najpierw odbyło się krótkie spotkanie przy OSP Sudół, skąd wraz z mistrzynią wyruszyła kolumna samochodów i strażackie wozy na sygnałach. Przy Zamkowej raciborzankę powitała rodzina, przyjaciele, mieszkańcy regionu i fani, a także Raciborska Orkiestra Dęta Plania. Podczas wydarzenia Justynie Święty-Ersetic dziękowali m.in. wiceprezydent Raciborza Dawid Wacławczyk, przedstawiciele władz powiatu raciborskiego: Ewa Lewandowska, Tomasz Cofała, Tomasz Kusy i Artur Wierzbicki oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu – dyrektor Paweł Król i Oliwer Huptaś, dyrektor ZSOMS Ludmiła Nowacka, prezes MKS-SMS Victoria Racibórz Sławomir Szwed i trener Kazimierz Stępień. Każdy z przybyłych mógł osobiście pogratulować biegaczce, zdobyć autograf czy zrobić sobie zdjęcie z mistrzynią olimpijską.

- reklama -

Justyna Święty-Ersetic podczas zakończonych w niedzielę igrzysk zdobyła złoty medal w sztafecie mieszanej 4×400 m i brązowy w kobiecej sztafecie 4×400 m.

Katarzyna Przypadło

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here