Jarosław Gowin odwołany z funkcji wicepremiera i ministra

Jarosław Gowin
Jarosław Gowin podczas wizyty w Raciborzu, 2020 rok, Fot. Ireneusz Burek

Jarosław Gowin odwiedził Racibórz w styczniu 2020 roku, kiedy prezydent Dariusz Polowy oficjalnie przystępował do jego Porozumienia. We wtorek (10.08) premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do prezydenta o odwołanie Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera i ministra rozwoju, pracy i technologii.

– Skuteczność rządu Zjednoczonej Prawicy jest zależna od tego i możliwa dzięki wspólnej ciężkiej pracy całej Zjednoczonej Prawicy, zarówno PiS, jak i wszystkich koalicjantów, którzy mają podpisaną umowę koalicyjną i tych, którzy wspierają rząd Zjednoczonej Prawicy – powiedział wczoraj rzecznik rządu. – Odpowiedzią na kryzys związany z epidemią był i jest nadal Polski Ład, czyli kompleksowy program zmian społeczno-gospodarczych, i pod którym wspólnie w maju podpisali się wszyscy liderzy Zjednoczonej Prawicy – podkreślał rzecznik. – W ostatnim czasie niestety z niepokojem obserwujemy działania, które podejmuje wicepremier Jarosław Gowin. Te działania niestety podważają zaufanie co do wspólnego działania w Zjednoczonej Prawicy – mówił P. Müller. Szczegóły w wideo poniżej.

- reklama -

Sprawę skomentował Jarosław Gowin. – Moja dzisiejsza dymisja jest de facto zerwaniem koalicji rządowej i zakończeniem Zjednoczonej Prawicy. Odchodzę, wraz z moimi przyjaciółmi, z podniesionym czołem. Od jutra Porozumienie rozpoczyna nową działalność, która dalej, w jak najlepszy sposób, będzie służyć dobru Polaków. W tej kadencji Porozumienie wielokrotnie stawało po stronie Polek i Polaków. Tak było w przypadku wyborów kopertowych, tak było w przypadku podatku medialnego, tak jest teraz w przypadku złych rozwiązań podatkowych i #lexTVN – napisał w mediach społecznościowych Jarosław Gowin.

Przypomnijmy, prezydent Raciborza Dariusz Polowy dołączył do Porozumienia Jarosława Gowina w styczniu 2020 roku. –  Dzisiejsze, znaczące wydarzenie to znak kolejnego etapu korzystnych zmian dla naszego miasta – mówił podczas konferencji prasowej prezydent Dariusz Polowy. W czerwcu tego roku w Raciborzu odbyła się konferencja programowa Porozumienia Jarosława Gowina dotycząca energetyki i górnictwa.

Fot. Ireneusz Burek, Racibórz, 2020

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here