Tragiczny wypadek na trasie Racibórz-Babice. Motorowerzysta zmarł na miejscu

Wypadek

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 58-latek, kierując motorowerem, wykonał manewr skrętu i wjechał pod wyprzedzający go samochód.

Do śmiertelnego wypadku doszło we wtorek 10 sierpnia około godziny 13:20 na DW 919 na trasie Markowice-Babice. Ze wstępnych ustaleń drogówki wynika, że 58-letni mieszkaniec Raciborza, kierując motorowerem,  jechał od Markowic w stronę Babic i na prostym odcinku, wykonując manewr skrętu w lewo, wjechał pod wyprzedzający go samochód marki skoda. Kierowcą samochodu osobowego był 36-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego. W wyniku odniesionych obrażeń 58-latek poniósł śmierć na miejscu. Kierowca skody był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności wypadku.

- reklama -

To kolejny w ostatnim czasie śmiertelny wypadek na raciborskich drogach. Policja apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, z wyobraźnią, i powstrzymanie się od brawury. – Ostrzegamy także pieszych i rowerzystów, aby zachowali szczególną ostrożność przy wkraczaniu na jezdnię i poruszaniu się nią. Przypominamy również rowerzystom i pieszym o obowiązku używaniu poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych – czytamy w komunikacie Policji.

/KPP Racibórz oprac. c/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here