Wodzisław Śląski chce pozyskać środku na modernizację Balatonu

balaton
Całkowita wartość inwestycji to ok. 14,2 mln zł, a wnioskowane dofinansowanie wynosi ponad 12 mln zł

W ramach modernizacji przewidziano m.in. budowę pomieszczeń do obsługi ośrodka, boisk do siatkówki plażowej, parkingu dla rowerów, placu zabaw czy pomostu rekreacyjnego.

Miasto Wodzisław Śląski podjęło działania w kierunku modernizacji Ośrodka Rekreacyjnego Balaton. Inwestycja miałaby zostać zrealizowana przy znacznym wsparciu środków z Rządowego Funduszu Polski Ład. Miasto złożyło w tej sprawie wniosek.

- reklama -

W ramach modernizacji przewidziano m.in. budowę pomieszczeń do obsługi ośrodka, pomieszczeń magazynowych, boisk do siatkówki plażowej, parkingu dla rowerów, placu zabaw, pomostu rekreacyjnego, deptaka, strefy workout, kręgu ogniskowego z tarasem widokowym, małej architektury – ławy, prysznice, kosze. W planach jest także przebudowa nawierzchni i towarzyszącej infrastruktury technicznej. Ważnym elementem inwestycji będzie również zagospodarowanie plaży z późniejszą możliwością jej wydzielenia. Dodatkowo w ramach projektu planuje się budowę drogi wewnętrznej do akwenu wraz z wykonaniem miejsc postojowych.

Całkowita wartość inwestycji to ok. 14,2 mln zł., wnioskowane dofinansowanie wynosi zaś ponad 12 mln zł.

Ośrodek Rekreacyjny Balaton to miejsce, gdzie można zażyć kąpieli, odpocząć, poczuć dawkę adrenaliny. Cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród mieszkańców Wodzisławia Śląskiego, ale i pobliskich miast.

fot. UM Wodzisław Śląski
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here