14-latek potrącony przez autobus w Rybniku. Kierowca odjechał z miejsca zdarzenia

Policja
Zdjęcie poglądowe

Kierowca autobusu przegubowego w trakcie wyprzedzania zderzył się z 14-letnim rowerzystą. Odjechał z miejsca zdarzenia, najprawdopodobniej nie zauważając, że kogoś potrącił. Rybniccy mundurowi ustalili już jego tożsamość. 

Do zdarzenia doszło w środę około 11:00 na ul. 1-go Maja w Rybniku. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 49-letni kierowca autobusu komunikacji miejskiej, wykonując manewr wyprzedzania na łuku drogi w prawo, potrącił wyprzedzanego rowerzystę, który przewrócił się i doznał licznych obrażeń. Nastolatek został przewieziony przez zespół ratownictwa do szpitala w celu wykonania dalszych badań.

- reklama -

Nieświadomy kierowca

Kierujący autobusem odjechał z miejsca zdarzenia, najprawdopodobniej nie zauważając, że kogoś potrącił. Po ustaleniu jego tożsamości poddano go badaniu na zawartość alkoholu z wynikiem negatywnym. Dodatkowo od mężczyzny pobrano krew, aby wykluczyć ewentualne prowadzenie pojazdu pod wpływem innych środków odurzających. Do prowadzonego postępowania zabezpieczono także monitoring z autobusu. Teraz policjanci, pod nadzorem prokuratora, będą szczegółowo wyjaśniali okoliczności i przyczyny tego wypadku.

/KMP Rybnik oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here