Szpital w Raciborzu wstrzymał przyjęcia. Powodem bakteria New Delhi

  szpital raciborz 1
  Szpital w Raciborzu

  Bakterię zdiagnozowano początkowo u jednego z pacjentów raciborskiego szpitala, jednak po badaniach wymazowych pozostałych przebywających na oddziale okazało się, że zakażona jest nią jeszcze jedna osoba.

  Szpital Rejonowy w Raciborzu wstrzymał od dziś, 16 sierpnia, przyjęcia na oddział wewnętrzny. Aktualnie przyjmowane są jedynie osoby będące w stanie zagrożenia życia. Powodem jest wykrycie u jednego z pacjentów bakterii New Delhi.

  - reklama -

  New Delhi to potoczna nazwa Klebsiella pneumoniae – pałeczki zapalenia płuc należącej do grupy bakterii jelitowych. Odpowiada ona za groźne dla życia zapalenie płuc, zapalenie układu moczowego, pokarmowego, opon mózgowo-rdzeniowych i wielu innych chorób. Zapalenia nią wywołane mogą prowadzić do sepsy. Jest oporna na działanie większości antybiotyków. Pierwszy przypadek New Delhi w Polsce zanotowano w Warszawie w 2011 r.

  Bakterię zdiagnozowano początkowo u jednego z pacjentów raciborskiego szpitala, jednak po badaniach wymazowych pozostałych przebywających na oddziale okazało się, że zakażona jest nią jeszcze jedna osoba. Szpital odizolował resztę pacjentów – ok. 20 osób – od zakażonych i poinformował sanepid.

  Sytuacja ta może utrudnić życie mieszkańców regionu, ponieważ od początku lipca nie działa także oddział wewnętrzny w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu nr 3 w Rybniku. Pacjenci mogą być kierowani do szpitali w Wodzisławiu Śląskim, Żorach i Jastrzębiu-Zdroju.

  oprac. /kp/

  - reklama -

  KOMENTARZE

  Please enter your comment!
  zapoznałem się z regulaminem
  Please enter your name here