Raciborscy policjanci i WOPR promują bezpieczeństwo nad wodą

policja raciborz
Raciborscy dzielnicowi przez całe wakacje wspólnie z ratownikami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego kontrolują zbiorniki wodne i baseny

Podczas kolejnej akcji została przeprowadzona pogadanka z uczestnikami Środowiskowego Domu Samopomocy w Raciborzu w temacie bezpiecznego spędzania czasu nad wodą.

Raciborscy dzielnicowi przez całe wakacje wspólnie z ratownikami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego kontrolują zbiorniki wodne i baseny. To dlatego, że dzieci i młodzież bardzo często latem dużo czasu spędzają nad wodą, a zdarza się, że wybierając zabawę na świeżym powietrzu, wchodzą do wody wbrew zakazom umieszczonym na znakach i wbrew zdrowemu rozsądkowi. W ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, dbając o bezpieczeństwo najmłodszych i wszystkich mieszkańców, mundurowi regularnie patrolują teren wokół zbiorników wodnych i basenów na terenie całego powiatu raciborskiego, sprawdzając, czy nie przebywają tam dzieci bez nadzoru dorosłych czy też młodzież. Podczas kolejnej akcji została przeprowadzona pogadanka z uczestnikami Środowiskowego Domu Samopomocy w Raciborzu w temacie bezpiecznego spędzania czasu nad wodą.

- reklama -

Oprócz dzieci z uroków ciepłej aury i wody chętnie korzystają także wędkarze. Mundurowi sprawdzają warunki, w jakich łowią ryby, przypominając o zakazie kąpieli w miejscach zabronionych oraz o zachowaniu środków ostrożności podczas pobytu nad wodą.

Czytaj także: Bezpieczny wypoczynek nad wodą. Jakich zasad przestrzegać?

fot. KPP Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here