Warsztaty robotyki i programowania LEGO w powiecie raciborskim [ZDJĘCIA]

Warsztaty robotyki i programowania LEGO w powiecie raciborskim

W powiecie raciborskim przybyło młodych entuzjastów robotyki i programowania. Stworzone przez nich pojazdy i roboty poruszały się po pomieszczeniach, rozpoznając i omijając przeszkody.

W dniach 9-12 sierpnia w bibliotekach gminnych powiatu raciborskiego, jak również w raciborskiej książnicy, w ramach akacji „Wakacje w powiecie” odbyły się warsztaty robotyki i programowania LEGO dla dzieci i młodzieży. Zajęcia zostały przeprowadzone dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Raciborzu. Podczas czterech dni przeprowadzono zajęcia dla 16 grup, a w sumie w warsztatach wzięło udział ok. 230 zadowolonych dzieci.

- reklama -

Pod czujnym okiem trenera przedstawiciela firmy Aktin z Sosnowca, uczestnicy warsztatów zgłębiali tajniki robotyki i programowania. W ruch poszły wszystkie dostępne klocki, tablety oraz nieograniczona wyobraźnia dzieci. Uczestnicy pracowali na edukacyjnych zestawach LEGO WeDo 2.0 oraz bardziej zaawansowanych Mindstorms. W efekcie powstały m.in. dźwigi, pojazdy przypominające kosmiczne łaziki i inne roboty. Właściwie zaprogramowane i zdalnie sterowane poruszały się po pomieszczeniach, rozpoznając i omijając przeszkody. Ogromny zapał młodych programistów w trakcie warsztatów spadał do zera, gdy trzeba było zdekonstruować powstałe cuda techniki.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here