Warsztaty szczudlarsko-teatralne w MDK zakończone [ZDJĘCIA]

mdk warsztaty
Warsztaty szczudlarsko-teatralne w MDK zakończone

Przez trzy dni pod okiem Michała Sabata z Teatru Epidemia z Mysłowic młodzi adepci szkolili swoje umiejętności zarówno aktorskie i pantomimiczne, jak również uczyli się sztuki szczudlarskiej.

W dniach 16-18 sierpnia Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu we współpracy z Górnośląskim Centrum Kultury i Spotkań im. Eichendorffa w Łubowicach zorganizował warsztaty szczudlarsko-teatralne dla dzieci i młodzieży z powiatu raciborskiego. Zajęcia odbywały się w ramach akcji „Wakacje w powiecie”.

- reklama -

Przez trzy dni pod czujnym okiem Michała Sabata – aktora Teatru Epidemia z Mysłowic – młodzi adepci szkolili swoje umiejętności zarówno aktorskie i pantomimiczne, jak również uczyli się sztuki szczudlarskiej. Wszyscy mieli okazję spróbować swoich sił na szczudłach, jednak na wysokie szczudła weszli już tylko ci najodważniejsi. 18 sierpnia na podwórku przed MDK odbył się pokaz finałowy. – Prezentowali się szczudlarze i aktorzy, którzy przyszykowali na ten dzień kilka etiud pantomimicznych. Całość okraszona była muzyką cyrkową, wspólną dla tematyki prezentowanych etiud. Pogoda, jak i publiczność dopisała znakomicie! – relacjonuje MDK.

fot. MDK Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here